Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartus toetatakse uuendusi huvihariduses 265 000 euroga

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Nored Foto: Heikki Leis

3. juuli / Tartu Linnavalitsus kinnitas täna toetuse 66-le huvihariduse ja huvitegevuse innovatsiooniprojektile kogumaksumusega 265 000 eurot.

Keskmine toetus uue õppekava avamiseks või metoodika kasutuselevõtuks on 4015 eurot. Munitsipaalasutused esitasid 28 toetuse saanud projekti ja 38 projekti tuli mittetulundusühingutelt.

Tartu Lastekunstikool esitas konkursile kaks edukat projekti, millest üks, animatsiooni- ja fotograafiakursus osutus hindajatelt kõige positiivsema tagasiside saanuks, pälvides 89 punkti sajast ehk maksimaalsest punktide arvust. Kooli direktor Piret Viirpalu kommenteeris uudist rahulolevalt: "2017. ja 2018. aasta huvitegevuse ja huvihariduse vahendite soetamise toetus on võimaldanud Tartu Lastekunstikoolil õpet tublisti kaasajastada ja mitmekesistada. 2017. aasta toetuse abil hangitud tahvelarvutid iPadPro ja professionaalne fototehnika on loonud palju uusi võimalusi arvutigraafika, fotograafia, kompositsiooni ja kunstiloo õpetamisel. 2018. aasta toetuse abil hangitavad statiivid tahvelarvutitele ning fotoobjektiivid võimaldavad aga astuda veel pika sammu edasi – septembrist käivitub õpetaja Diana Lõhmuse poolt väljatöötatud animatsioonikursus, õpetaja Ove Kalde fotograafiakursused on senisest veelgi populaarsemad."

Võimlemisklubi Akros taotles edukalt toetust parkuuri treeningu õppekavva viimiseks. Klubi juhil Heigo Klaosel on hea meel, et nende taotlus oli komisjonilt enim punkte saanute seas (86 punkti 100st). Tema sõnul annab positiivne vastus võimaluse  avada mitmeid uusi gruppe, mida ilma rahalise toetuseta oleks olnud keerulisem teha. "Kui senimaani said parkuuriga tegeleda noored alates 12. eluaastast, siis sügisest on oodatud ka algklasside lapsed. Soetatavad vahendid (võimlemiskastid ja -kujundid) loovad võimalusi mitmekesistada treeninguid ja kohandada saali vastavalt soovidele."

Projektide hindamiskomisjoni kuulusid mittetulundussektori esindajatena Indrek Mihkelson ja Meeri Jürgenson (Tartu Noortevolikogu), Jane Kalda (Spordikoolituse ja -Teabe SA), Kadi Bruus (Eesti Noorsootöötajate Kogu), Krista Keedus (Eesti Teadushuvihariduse Liit) ning Marko Lõhmus (Eesti Kultuuri Koda). Eesti Teadusagentuuri esindajana hindas taotlusi Katrin Saart. Tartumaa Rahvakultuuri Keskseltsi ja Tartu Linnavolikogu kultuurikomisjoni hääle tõi hindamisse Ants Johanson. Lisaks olid hindajate seas ka nii Tartu kultuuri-  kui haridusosakonna esindajad.

Projektikonkurssi rahastatakse alates 2017. aastast riigieelarvest valdadele ja linnadele määratavast täiendavast toetusest 7–19-aastaste huviharidusele ja huvitegevusele. Igal aastal koostatakse toetuse kasutamiseks kava, mille elluviimise vastutav isik on noorsooteenistuse juhataja Piret Talur.

Edasine info: noorsooteenistuse juhataja Piret Talur, tel 5911 6614.

Viimati muudetud 03.07.2018