Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartus toimub elektritõukside ja punnvõrride sprindivõistlus

võrrid

17. august 2022 / Laupäeval, 20. augustil leiab Tartus Rakendusliku Kolledži Põllu tänava õppehoone (Põllu 11) ümbruses aset elektritõukerataste ja punnvõrride sprindivõistlus.

Kui punnvõrride sprindivõistlusi on Eestis korraldatud juba aastaid, siis elektritõukerataste sprindivõistlust ei ole seni teadaolevalt Eestist varem korraldatud.
Võistluse korraldab MTÜ Võrr 39. Sündmuse peakorraldaja Rait Koort kutsub üles elektritõukerataste omanikke võimeid proovile panema võistlusrajal. "Ärge kihutage tänaval, muidu võidakse see lõbu teil sootuks ära keelata. Võistlused on see koht, kus kihutamise eest ei saa trahvi, vaid hoopis auhinna. Tulge näidake, mida oskate ja pange oma sõiduoskus proovile," julgustas Rait Koort kõiki elektritõukerataste omanikke.

Elektritõukerataste võistlus algab kell 15

Sõidud sõidetakse kahes võistlusklassis: Originaal ja Open. Originaalklassi kuuluvad elektritõukerattad, mille tippkiirus ei ületa 30 km/h. Openklassi kvalifitseeruvad kõik elektritõukerattad (piirangud puuduvad).

Võistluse peakorraldaja Rait Koort märkis, et  originaalklassi masinate tippkiirust ei hakata enne võistlust kontrollima, kontrolli lähevad kindlasti kolm poodiumikohale jõudnud sõitjate võistlusmasinad.

Sõidu ajal on kohustuslik kaitsekiiver (soovitatavalt lõuakaitsmega), kindad, pikad käised ja pikkade säärtega püksid. Kaitsmed on rangelt soovituslikud!

Lisainfo elektritõukerataste sprindivõistluse koht: https://fb.me/e/270AxVJIH

Elektritõukerataste võistlust aitavad korraldada Velt Motocenter ja Voltride.

Punnvõrride sprindivõistlus

Laupäeva hommik algab Rakendusliku Kolledži (VOCO) Põllu tänava õppehoone ümber punnvõrride sprindivõistlusega. Võistlejad kogunevad VOCO Põllu tänava hoone juurde juba kell 10 hommikul.  Võistluste esimene start leiab aset kell 11.30.

Kuigi punnvõrride karikasari keerleb mööda Eestit juba enam kui kümme aastat, ei ole seni Tartus veel ühtki punnvõrride võidukihutamist aset leidnud. Seega on võimalik võrriässadel esmakordselt võimed proovile panna Tartu linnas.

Punnvõrride sprindivõistluse info: https://fb.me/e/1lyYhGgHI
Punnvõrri karikasarja info: http://www.punnvorr.ee/

Lisainfo:
peakorraldaja Rait Koort, tel 513 3375

 

Viimati muudetud 17.08.2022