Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartus toimuvad kaitseväe harjutused

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste pressiteade

Sõjakooli kadetid kannavad linnas patrullides varustust

6. märts / 12.-14. märtsil korraldavad Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused Tartus kaitseväe taktikaharjutusi, mille raames liiguvad Kõrgema Sõjakooli kadetid linnas relvastatult ja lahingvarustuses, et harjutada patrullimist asustatud piirkonnas.

„Sellised harjutused Tartus on vajalikud selleks, et läbi üksuste treenimise võimalikult realistlikus keskkonnas olla valmis linnaelanike parimaks sõjaliseks kaitseks agressiooni korral,“ ütles KVÜÕA rühmataktika grupi ülem major Marko Pungar. „Oleme väga tänulikud Tartu elanike mõistva suhtumise eest,“ lisas major Pungar.

12.-13. märtsil patrullivad Sõjakooli kadetid Tartus Jaamamõisa linnaosas, kus kasutatakse lahingutegevuse imiteerimiseks vähesel määral paukpadruneid ja suitsugranaate järgides rangelt ohutustehnilisi eeskirju, et mitte seada ohtu linnakodanike tervist ja vara.

14.märtsil viib KVÜÕA läbi harjutuse Tartu avaturu piirkonnas, kus ainult liigutakse relvastatult, paukpadruneid vms ei kasutata.

Harjutused on kooskõlastatud Tartu linnavalitsuse ja Häirekeskusega, kõiki harjutuste tegevusi jälgivad KVÜÕA kogenud instruktorid, kes tagavad ka ohutuse ümbruskonna jaoks. Patrullimise käigus ei sisene osalejad eravaldustesse ega siseruumidesse ning pärast patrullharjutust korrastab KVÜÕA kasutatud alad.

Kõik kaebused ja tähelepanekud palub KVÜÕA edastada staabiveebel Raido Rõivasele telefonil 53327450 või raido.roivas@mil.ee.

Viimati muudetud 06.03.2019