Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tasku keskuse kõrval lookleval Tartu Teerajajate Alleel avatakse uued jalajäljed

AS Tasku Keskuse pressiteade

Tasku keskuse kõrval lookleval Tartu Teerajajate Alleel avatakse uued jalajäljed

27. september 2022 / 12 aastat tagasi Tartu Vaimu sümboolsetest jalajälgedest alguse saanud Tartu Teerajajate Alleel avalikustatakse neljapäeval, 29. septembril kell 14 pidulikult tänavused teerajajad ja avatakse nende pronksist jalajäljed.

Avalik jälgede avamise tseremoonia toimub Tasku keskuse Riia tänava poolsel küljel. Sõna võtavad Tartu linna ja Estiko esindajad, meeleolu loob Tartu Saksikoor. Linnarahvas on palutud teerajajaid tervitama, värskeid jälgi uudistama ja kringlit sööma.
 
Tseremoonial avalikustatakse kaks tänavust teerajajat. Ühe teerajaja valis välja žürii, kuhu kuuluvad Tartu linnavalitsuse, Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli, Tartu Ülikooli Kliinikumi, Vanemuise teatri, Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja, Tartu Postimehe ja Estiko esindajad. Teine teerajaja selgus rahvahääletuse tulemusel. Tasku veebilehel ja Tartu Postimehe veebis läbi viidud hääletusel koguti kokku 3732 häält. 
 
2010. aastal alguse saanud Tartu Teerajajate allee eesmärk on tunnustada Tartu linnaga seotud inimesi, kes oma töö või teoga on andnud märkimisväärse panuse Tartu linna või maakonna arengu, tutvustamise või tunnustamise heaks. Igal sügisel täiendatakse alleed uute jalajälgedega, jäljed on pronksi valanud skulptor Bruno Kadak. 
 
Lisainfo:
 
Kaari Perm
Turundusjuht 
Tasku keskus
5347 5326
[email protected]

Viimati muudetud 29.09.2022