Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-4°
-4°

Tiksoja, Vorbuse ja Kardla piirkonnas käivitatakse ühistranspordi nõudeliini pilootprojekt

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Tiksoja, Vorbuse ja Kardla piirkonnas käivitatakse ühistranspordi nõudeliini pilootprojekt Foto: Mana Kaasik

26. oktoober 2021 / Tartu Linnavalitsus käivitab alates 1. novembrist pilootprojektina nõudluspõhise ühistranspordi teenuse Tiksoja, Vorbuse ja Kardla piirkonnas. Sõidutellimusi saab esitada nõudeliini veebikeskkonnas või helistades infotelefonile 1789.

Nõudeliini ehk tellitava bussi eesmärk on aidata mugavamalt liigelda hõreasustusega piirkondade ja Tartu linna vahel. Teenus hakkab toimuma Mudaniku, Tamme, Kardla kool, Kärnise, Iie, Soomeküla, Tõnise, Kivisäki, Külasüda, Vorbuse, Tiksoja, Muide, Vorbuse tee, Metsamaja, Tartu näitused, Maaülikooli, Kreutzwaldi, Hurda, Lai, Palmihoone, Vabadussild, Raeplats, Vabaduse puiestee ja Soola peatuste vahel. Liinile plaanitakse 16-kohalist bussi, mis sõidab pendelliinina linna ja maapiirkonna vahel edasi-tagasi.

"Soovime, et kesklinnast eemal olevad piirkonnad oleksid hästi ühendatud. Tiksoja, Vorbuse ja Kardla piirkonna nõudeliiniga saame teha sammu kodanike parema teenindamise suunas. Nõudeliin on oma olemuselt bussi ja takso vahepealne teenus, sõites vaid tellimuse peale, kuid kindla marsruudi järgi. Projekti edukuse korral saame sarnast lahendust kasutada ka muudes Tartu linna piirkondades," selgitas Tartu Linnatranspordi juhataja Roman Meeksa.

Bussi tellimus tuleb registreerida vähemalt kolm tundi enne planeeritud väljumist. Reisi registreerimisel tuleb esitada oma sõidu algus- ja lõpp-punkt ning lõpp-punkti saabumise kellaaeg. Vastavalt juba registreeritud reisidele pakutakse reisijale kas olemasolevat väljumist või kui pakutav väljumine erineb soovitud väljumisest rohkem kui 20 minutit, luuakse reisijale uus väljumine. Pilootprojekti raames võivad teenuse kasutamise algus- ja lõppajad ning väljumiste sagedus muutuda vastavalt väljakujunevale nõudlusele.

Nõudepõhise ühistranspordi kasutamiseks tuleb eelnevalt teenusele registreeruda. Registreerimiseks tuleb edastada oma e-posti aadress kodulehel www.tartu.ee/noudeliin või saata see meiliaadressile buss@tartu.ee. Ligipääs nõudetranspordi veebikeskkonnale saadetakse 28. oktoobril pärast eelregistreerimise lõppu. Kui teenust kasutada soovijal puudub ligipääs arvutile, on võimalik registreeruda helistades infotelefonile 1789 (E-R kell 8-18). Pilootprojekti teenuse kasutamiseks 1. novembrist tuleb eelregistreerida hiljemalt neljapäeval, 28. oktoobril. Hiljem on võimalik pilootprojektiga liituda ka jooksvalt projekti vältel.

Pärast registreerimist luuakse reisijale kasutajakonto ning edastatakse ligipääs nõudetranspordi veebikeskkonnale tartu.vedas.ee/login. Iga registreerunud kasutaja saab bussis reserveerida ühe koha. Tellimused, mis väljuvad hommikul enne kella 10 või nädalavahetusel, tuleb esitada eelneval tööpäeval kella 18ks.

Pilootprojekt kestab neli kuni kuus kuud ja on sel perioodil kasutajatele tasuta. Teenust saab kasutada iga päev kell 7-21.

Bussimarsruut

Lisainfo: Tartu Linnatranspordi juhataja Roman Meeksa, tel 736 1021, 517 3566, Roman.Meeksa@tartu.ee

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 01.11.2021