Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Toidukogu teeb ettepanekud toidu raiskamise vähendamiseks

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kliimakogu Foto: Evelin Lumi

22. märts 2024 / Laupäeval, 23. märtsil kell 10.00–16.00 toimub loodusmajas Tartu toidukogu arutelupäev, kus otsitakse vastust küsimusele, kuidas vähendada toidu raiskamist. Toidukogus osaleb 35 erineva kogemuse ja vanusega tartlast, kes valiti välja eelnevalt registreerunute hulgast.

Toidukogu liikmed arutlevad koos ekspertidega selle üle, mida ja kuidas erinevad osapooled saaksid oma tegevuses parandada, et toetada toidu säästmist ja raiskamise vähendamist nii kodumajapidamises, koolides-lasteaedades kui ka kauplustes.

Toidukogusse kutsutud linlaste ja ekspertide arutelude tulemusena tehakse ettepanekud, mis on sisendiks Tartumaa ringmajanduse teekaardile, mille koostamine on samuti alanud ja kus jätkusuutlik toidusüsteem on üheks teemaks.

Tartu toidukogu eesmärk on tõsta tartlaste teadlikkust ja kaasata neid aruteludesse säästvama toidukultuuri arendamise teemal, et Tartust saaks kõige toiduteadlikum ja vähemraiskavam linn ning väheneks nii keskkonna- kui ka majanduslik jalajälg.

Tartu toidukogu viiakse ellu projekti "Phoenix - kodanike hääl rohelise Euroopa eest” ühe pilootprojektina Tartu linna ja E-riigi Akadeemia koostöös.

Toidukogu info: https://www.tartu.ee/toidukogu   

Lisainfo: projekti Phoenix juht, e-Riigi Akadeemia e-demokraatia vanemekspert Kristina Reinsalu, tel 528 1392, [email protected]

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 22.03.2024