Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

TÜ teaduskool kutsub põhikooli- ja gümnaasiumiõpilasi kursustele

Tartu Ülikooli teaduskooli pressiteade

plakat

7. september 2018 / Põhikooli- ja gümnaasiumiõpilased on oodatud liituma Tartu Ülikooli teaduskooli kursuste ja õpikodadega.

Teaduskooli kursustel osalemine annab:

  • hulgaliselt teadmisi, mis kooliprogrammi ei mahu
  • hea ettevalmistuse kõrgkooli astumiseks
  • kõva vundamendi olümpiaadidel ja võistlustel osalemiseks
  • konkursipunkte (jälgi, mis kursused!) Tartu Ülikooli astumisel

Võrreldes eelmise õppeaastaga on meie kursuste nimekiri täienenud uute koolitustega, millest põhikoolikooli vanema astme ja gümnaasiumiõpilastele sobivad Linnaplaneerimine ja Imeline universum ning gümnasistidest olümpiaadihuvilistele Võistlusprogrammeerimine II (edasijõundnutele) ja Ettevalmistus keemiaolümpiaadiks III. Kokku on nimekirjas üks auditoorne ja 49 kaugõppeõppekursust erinevatest valdkondadest.

Kursused algavad oktoobris ja kestavad kuni maini. Õpilased saavad kursuse läbimisel Tartu Ülikooli tunnistuse. Kokkuleppel kooliga võib läbitud koolitusi arvestada valikkursustena. Koolituse hind jääb vahemikku 12-25 €, ent on ka tasuta kursusi! Registreerimine kursustele kestab 20. septembrini või kohtade täitumiseni.

2018/19. õppeaastal toimuvad Tartus (Physicumis, Ostwaldi 1)  füüsika põhikooli ja gümnaasiumi ning keemia (gümnaasiumile) õpikojad. Õpikojad pakuvad eksperimentidel põhinevaid kursusi, mis koosnevad 7/8 õppepäevast (u 4 tundi). Õpilasele on õpikojas osalemine tasuta. Registreerimine õpikodadesse kestab 20. septembrini või kohtade täitumiseni.

Lisainfo: Natalia Nekrassova, natalia.nekrassova@ut.ee

Viimati muudetud 07.09.2018