Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tule tee Eesti Rahva Muuseumis päris oma näitus!

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

Fotol vaade nöörikunsti näitusele „Elu läbi maatriksi“, mis oli avatud ERMi osalussaalis kui eelmise konkursi võiduidee. Foto: Anu Ansu

18. aprill 2024 / Konkurss „Oma näitus“ ootab põnevaid ideid, millest võiks saada ERMi osalussaali järgmine näitus. Kõigil, kes on kas või kordki elus soovinud näitust teha, tasub oma idee nüüd kirja panna ja ERMile saata. Seekordne konkurss võtab fookusesse raamatu ja lugemisega seonduva.

Eesti Rahva Muuseumi osalussaal on mõeldud näitusteks, mille loovad inimesed, kes tavaliselt näituste kureerimisega või muuseumitööga ei tegele. Küll aga on paljudel meist mõni hea idee, millest ka teisi kõnetav näitus teha. Nüüd on võimalus see idee teostada!

Aastal 2025 möödub 500 aastat esimese eesti keelt sisaldanud trükise ilmumisest ja ERMis avatakse suur eesti raamatu aastat tähistav näitus. Näitus käsitleb trükiseid ja lugemist ning lugejaid kõige laiemas tähenduses. Ootame konkursilt „Oma näitus 2025“ ideid, mis annavad suurnäitusele põneva täiendava vaatenurga.

2. mail avatakse osalussaalis eelmise aasta konkursi võidunäitus „Kummalised kohtumised“. Näitus keskendub öistele kohtumistele linnas elavate loomadega. Lugude, helisalvestiste, foto- ja videojäädvustuste kaudu joonistub välja, kuidas me neid kohtumisi kogeme, mäletame ja tõlgendame.

„Filmisin kaks aastat tagasi kevadel linnaloomi ja et see teema oli tookord alles plaanimisjärgus näitusel „Kellele kuulub öö?“ käsitlemata, siis julgustati mind oma ideed esitama,“ meenutab näituse „Kummalised kohtumised“ kuraator Hildegard Reimann ja jätkab: „Osalussaali konkurss tundus olevat hea turvaline platvorm, kus astuda esimesed sammud näituse tegemise maailmas.“

Näitusekavandi saab esitada ERMi kodulehel, saata e-postile [email protected] või postiga aadressile Eesti Rahva Muuseum, Muuseumi tee 2, 60532 Tartu. Ideede esitamise tähtaeg on 31. august 2024. Konkursile esitatud ideede seast valitakse võidutööd sügisel avalikul hääletusel. Konkursi võitja avab oma näituse ERMis 2025. aastal, ERMi meeskond tuleb appi ideed teostama ja kaetakse ka näitusega seotud otsesed kulud kuni 6000 euro ulatuses.

Fotol vaade nöörikunsti näitusele „Elu läbi maatriksi“, mis oli avatud ERMi osalussaalis kui eelmise konkursi võiduidee.

Viimati muudetud 18.04.2024