Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tunnusta teaduse eestkõnelejaid

Eesti Teadusagentuuri pressiteade

16. august 2023 / Veel 15. septembrini saab esitada kandidaate, et tunnustada säravaid ja aktiivseid teadusest kõnelejaid ning motiveerida inimesi teadusest rohkem rääkima ja kirjutama. Konkursi preemiafond on 35 500 eurot.

Konkursi eesmärk on esile tõsta inimesi, algatusi ja asutusi tänu kellele on teadus meie ühiskonnas nähtavam ning avalikkusele mõistetavam. Seejuures võib konkursile esitada nii ennast ning enda tegevust kui ka kedagi teist ühes valitud kategooria.

Auhindu jagatakse välja kuues kategoorias:

  • Tiiu Silla nimeline elutööpreemia pikaajalise süstemaatilise teaduse ja tehnoloogia populariseerimise eest;
  • Teaduse ja tehnoloogia populariseerimine audiovisuaalse ja elektroonilise meedia abil;
  • teaduse ja tehnoloogia populariseerimine trükisõna abil (artiklid, artiklite sarjad, raamatud jms);
  • Tegevused/tegevuste sarjad teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel;
  • Parim teadust ja tehnoloogiat populariseeriv teadlane, ajakirjanik, õpetaja vms;
  • Parim uus algatus teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel.

Pikaaegne geeniteadlane ja Eesti Geenivaramu juhataja ning möödunud aastal Tiiu Silla nimelise elutööpreemiaga pärjatud professor Andres Metspalu tõstab esile positiivset mõju, mida auhinna saamine toob. „Kui alustasime 1999. aastal Geenivaramu loomisega, oli vaja veenda rahvast, teadlasi ja tervishoiutöötajaid selle projekti olemuses ja väärtuses. Nii olengi ma rohkem kui 20 aastat kasutanud igat võimalust, et tutvustada geneetikat laiemalt kõigis meie meediakanalites, koolides, konverentsidel jne. Väga meeldiv üllatus oli, et seda tööd märgati ning tunnustati,“ ütles ta.

Kõikidel konkursil tunnustuse saanutel on õigus kasutada „Riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija“ märki. See kvaliteeti ja usaldust väljendav märk on loodud selleks, et head teaduse tutvustajad ning nende töö senisest rohkem silma paistaksid.

Kandidaatide esitamise tähtaeg on 15. septembril 2023. Dokumendid tuleb esitada konkursside lehel: https://konkursid.etag.ee/.

Konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur koostöös Eesti Teaduste Akadeemiaga ning seda rahastab Haridus- ja Teadusministeerium. Osalemistingimuste kohta saab lähemalt lugeda ETAG-i lehelt: https://etag.ee/tegevused/konkursid/eesti-teaduse-populariseerimise-auhind.

Eesti teaduse populariseerimise auhinnad antakse üle teaduskommunikatsiooni konverentsil, mis toimub 14. novembril Tallinnas.

Viimati muudetud 16.08.2023