Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Ukraina ja Tartu tantsijad annavad täna ühise etenduse

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Rahvatantsuansamber Bravinok

24. oktoober 2023 / Täna algusega kell 18 esineb Tartus Alexela loomelaval Ukrainast pärit noorte rahvatantsuansambel Bravinok, kes ühendab üheks kontserdiks jõud Shate tantsukooliga. Noorte eestvedamisel jõuab lavale tantsuetendus “Ühine rütm”.

Tegemist on noorte koostööprojektiga, mis ühendab Ukraina rahvatantsu kaasaegse tantsuga. “Võrratu on näha, kuidas tants eri rahvusi ühendab ja koostööle suunab. Noored saavad projekti käigus teineteist toetada ja kogemusi vahetada,” ütles Shate tantsukooli juhataja Krõõt Kiviste.  

Rahvatantsuansambli Bravinoki kunstiline juht Volodymyr Dolchyky lisas, et tantsuetendus näitab ühemõtteliselt, et Ukraina kultuur elab. Sündmus toimub 24. oktoobril kell 18 Alexela loomelaval ja on kõigile huvilistele tasuta.  

Tantsuetendus on osa rahvusvahelisest projektist, tänu millele saavad 50 Harkivi piirkonna noort külastada Tartut ja tutvuda siinse kultuurieluga. Tartu linnavalitsuse toetusega kaetakse Ukraina noorte ja laste majutus- ning toitlustuskulud ja kultuuriprogramm AHHAA teaduskeskuses ning Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumisse. Lisaks annab sündmus võimaluse Ukraina noortel esitada oma loomingut, arendada esinemisoskust ning tugevdada sidemeid kohalike ja Tartus elavate ukraina noortega.  

Lisainfo: Tiigi Seltsimaja, [email protected], 746 1560 

Viimati muudetud 24.10.2023