Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Üleeuroopalist Teadlaste Ööd tähistatakse üle Eesti

AHHAA teaduskeskuse pressiteade

26. september 2023 / 25.-29. septembrini korraldatakse teadust populariseeriva nädala raames enam kui 25 erinevat teadusteemalist üritust.

Tänasest reedeni leiab Teadlaste Öö tegevusi üle-Eesti – Tallinnas, Tartus, Avinurmes, Virumaal ja mitmes teises linnas. Teadust täis nädalale antakse lõpupauk reedel AHHAA teaduskeskuses suure eriüritusega, kui keskus hoitakse lahti koguni 23ni õhtul. 

Selle aasta esimene üritus toimus esmaspäeval Viimsi Gümnaasiumis, kus koostöös Eesti Teaduste Akadeemia esinesid gümnaasiumi enda noorteadlased. Teadlaste Öö AHHAA peakorraldaja Monica Sasi sõnul on nüüdseks tegemist juba pika ajalooga üritusega, kuid iga aasta on midagi uut toonud. „See on ilmselt üks teaduse suuri võlusid, et meie arusaam maailmast on pidevas muutumises. Sama lugu on ka Teadlaste Ööga – iga aasta on täiesti erinev. Näiteks on sel aastal AHHAA eriüritusel näha vesinikdroone ning juttu virtuaalreaalsusest. Mõlemad on meie ürituse puhul täiesti värsked teemad,“ ütles Sasi.

Festivali eesmärk on Sasi sõnul teaduse inimestele ja noortele lähedamale toomine: „Meie suur soov on loomulikult noori innustada ja neid teadusega rohkem siduda, aga pool võitu on ka juba ainuüksi teadusest rääkimine ja sellele tähelepanu toomine“. 

Kui 2005. aastal alguse saanud ja tänavu 18. sünnipäeva tähistava festivali iga-aastane peakorraldaja on traditsiooniliselt olnud AHHAA, siis sel aastal korraldatakse Teadlaste Öö üritusi iseseisvalt.

Vaata Teadlaste ÖÖ festivali kava siit: https://www.teadlasteoo.ee/sundmused

Viimati muudetud 27.09.2023