Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Uudishimu päeval saab ERMis muuseumikogudega tutvuda

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

15. november 2023 / Sel reedel, 17. novembril tähistatakse president Alar Karise üleskutsel teist aastat järjest uudishimu päeva. Eesti Rahva Muuseumi peavarahoidja Riina Reinvelt kutsub sel päeval kl 16 huvilisi uudishimu tuurile muuseumi hoidlatesse (Muuseumi tee 2, Tartu).

“Tunniajase tuuri käigus saab aimu, millised näevad välja ERMi varasalved – kus ja kuidas hoitakse eestlastele olulist pärandit. Lisaks kuuleb, kuidas kogusid täiendatakse ja kuidas neid lähemalt uurima tulla,” ütles Reinvelt.

Koha tuuril tagab eelnev registreerimine ERMi kodulehel. Osalejate arv on piiratud. Pääsme hinnaga 4 eurot saab osta enne tuuri algust muuseumi A-infoletist. Lisainfo ja registreerimine: https://www.erm.ee/et/events/uudishimu-tuur

Samal päeval näeb ERMi näitustel ja silla-alal kunstilembeseid koolilapsi ja -noori, kes võtavad osa ERMi 27. võistujoonistamisest (NB! Registreerimine on lõppenud!). Seekordne võistlus kannab pealkirja "Inimese ilu on vaataja silmades". 

Õpilaste võistlustöödest valmib näitus, mida näeb ERMi silla-alal kuni 22. novembrini. Võistujoonistamise võidutööd kuulutatakse välja järgmisel nädalal.

ERM kehutab tänavu joonistama ka võistlevate õpilaste õpetajaid ja juhendajaid. Võistujoonistamise päeval valmib juhendajate kaasa võetud joonistustest väljapanek õpilaste innustamiseks ja elukestva uudishimu toetamiseks. Lisainfo: https://www.erm.ee/et/events/27-voistujoonistamine

Uudishimu päev on president Alar Karise algatus, mida tähistati esimest korda 17. novembril 2022. Päeva eesmärk on väärtustada uudishimu kui elukestva õppimise alust ning innustada tegevusi, mis inspireerivad igas vanuses inimesi silmaringi avardama ja uusi teadmisi ning oskusi omandama.

Viimati muudetud 15.11.2023