Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°

Uue kergliiklustee ehitus jätkub Vaksali-Tuglase ristmikul

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Teetööd

4. august / Vaksali - Fr. Tuglase - Fr. R. Kreutzwaldi kergliiklustee ehitus jätkub Vaksali ja Tuglase ristmikul, kus alustatakse kolmapäeval raietöödega. Ehitusperioodil on alal kiiruspiirangud.

Raietöid tehakse linnale kuuluval maa-alal vaid selles osas, mis on vajalik ehitustööde läbiviimiseks ning säilitatakse nii palju puid kui on võimalik. Ehituse käigus rajatakse mõlemale poole teed bussiootepaviljonid, mis on osa uue kergliiklustee võrgustikust. Raietööde tegemiseks oodati raierahu lõppu ning olemas on ka raieluba. Raiutud haljastuse asemele rajatakse uus haljastus (vt Joonist).
 
Vaksali - Fr. Tuglase - Fr. R. Kreutzwaldi kergliiklustee hakkab ühendama Vaksali ja Tähtvere linnaosa ning võimaldab kergliiklejatel turvalisemalt ja mugavamalt piirkonnas liikuda. Kergliiklusteele luuakse uued haljasalad puude ja põõsastega, puhkamiskohad ja bussiootepaviljonid.
 
Vaksali ja Näituse tänava ristmikust Rohelise Pargini ulatuv 3,2 kilomeetri pikkune kergliiklustee saab valmis 2021. aasta lõpus. Selle ehitamisel rajatakse lõigule raudteekoridoriga paralleelselt kulgev jalgratta- ja jalgtee ning rekonstrueeritakse olemasolevad sõiduteed.

Joonis

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 04.08.2020