Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Uue tulevikkuvaatava põhikoolijärgse õppekava tutvustuspäev ja tasuta töötoad VOCOs

Tartu VOCO pressiteade

10. mai 2024 / Tartu Kunstikool ja VOCO on ühendanud jõud, et luua mahukama üldharidusega kutseharidust, kus õppimine on seikluslik ja tähendusrikas. Uue õppekava tutvustuspäev toimub 10. mail algusega kell 13:00 Aparaaditehase (Kastani 42) hoovis (kogunemine mänguväljaku kõrval asuva poodiumi juurde).

Esmakordselt avatud õppekava kannab nimetust Kestlikud tehnoloogiad. Õpilasel on võimalus valida oma tee nelja põneva suuna vahel: infotehnoloogia, inseneeria, disain või materjaliteadus. Tutvustame läbi erinevate töötubade ja loominguliste tegevuste uut õppekava ja üritusele on kutsutud põhikooli lõpetavad noored üle Eesti. Peale üllatusi täis ürituse avamist Aparaaditehase hoovis, on noortel võimalus võtta osa ühest eriala töötoast. Töötoad toimuvad Tartu Kunstikooli Aparaaditehases asuvates klassiruumides.

Uuel õppekaval plaaniatakse rakendada värskeid lähenemisi. Näiteks on plaanis alustada esmaspäeviti koolipäeva hiljem ja keskenduda ühel õppepäeval vaid ühele teemale. Õppekava jagatakse haaravateks mooduliteks nagu: tsivilisatsioon, loodusseadused, loodusteadused jt. Tegu on uutmoodi keskhariduse õppekavaga, kuhu on oodatud põhikooli lõpetanud või sel kevadel lõpetavad kandidaadid. Õpe toimub ühiselt juhendatud ja coachitud tiimides, suures osas projektõppe vormis ning kestab neli aastat.

Õppekava spetsialiseerumise suundadeks on nutikad seadmed, materjaliringlus, multimeedia ja digitehnoloogia. Kõrghariduse kõrval ainsa keskhariduse õppekavana kuuluvad kestlikud tehnoloogiad ka riiklikku Inseneriakadeemia programmi. Avaldusi saab esitada 01. aprillist 12. juunini sisseastumise infosüsteemi (SAIS) kaudu. Igale õppesuunale võetakse vastu kuni 15 kandidaati.

Õppekavast ja sündmusest lähemalt: Tule tutvu UUE põhikoolijärgse kestlike tehnoloogiate õppekavaga – maailm ootab Sind!

Viimati muudetud 10.05.2024