Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Valminud on Lõuna-Eesti turismiklastri toimimismudel

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

turismitöötajad

18. detsember / Lõuna-Eesti ettevõtjad, turismiarendusorganisatsioonid, kohalike omavalitsuste ja EASi esindajad panid ühiselt kokku Lõuna-Eesti turismiklastri toimimismudeli.

Lõuna-Eesti turismiklastri ideed on arutatud SA Tartumaa Turismi eestvedamisel rohkem kui aasta ja tänaseks on ühiste arusaamade põhjal töötatud välja mudel, millega loodetakse panna alus Lõuna-Eesti turismiklastrile juba 2020. aasta alguses. Klastrisse kaasatakse kõigi kuue Lõuna-Eesti maakonna ettevõtjad ja avaliku sektori esindajad.

„Nii ettevõtjad, kohalikud omavalitsused kui piirkonna turismiarendusega tegelevad organisatsioonid näevad vajadust koordineeritud strateegia, suurema koostöö ja ühiste välisturundustegevuste järele,“ rääkis klastri üks eestvedajatest, SA Tartumaa Turism juhataja Helen Kalberg. Ta lisas, et vajadus ühiste turundus- ja arendustegevuste järele tõstatus eriti aktuaalseks pärast 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna tiitlivõitu. Erinevalt varasematest koostöömudelitest (SA Lõuna-Eesti Turism) on loodavas turismiklastris valdav sõnaõigus ettevõtjatel.

Lõuna-Eesti turismiklastri mudeli koostamisse on kaasatud EASi turismiarenduskeskus, SA Tartumaa Turism, Võrumaa Arenduskeskus, Põlvamaa Arenduskeskus, Valgamaa Arenguagentuur, Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus, Tartumaa Omavalitsuste Liit, Jääaja Keskus, Eesti Rahva Muuseum, Teaduskeskus AHHAA, Lõunakeskus AS, Vudila, Vspaa, Wagenküll hotell, Pesa hotell, Kubija hotell, Värska Spa, Liikluslinn/ Nõiariik, Palamuse muuseum ja piirkonna turismivõrgustikud (Setomaa turism, Sibulatee, Peipsimaa turism jt.

ERMis tutvustas Lõuna-Eesti turismiklastri uut toimimismudelit selle koostamise hanke võitnud konsultatsiooniettevõte BDA Consulting.

 

Viimati muudetud 19.12.2019