Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Vanemuise teater avas balleti 85. aastapäeva puhul näituse

Teater Vanemuine pressiteade

Vanemuise teater avas balleti 85. aastapäeva puhul näituse Foto: Virge Ratasepp

11. aprill 2024 / 2024. aasta kevadel tähistab Vanemuise teatri balletitrupp oma 85. tegutsemisaasta täitumist. Tähtpäeva ühe sündmusena toodi Tartu Kaubamaja II korruse galeriis linnarahva ette Vanemuise balleti näitus „Tantsides Tartut“. Tähistamine jätkub kesköise balletigalaga 27. aprillil.

Vanemuise teatri balletijuht Mare Tommingas võrdles fotonäituse avamist perekondliku sündmusega: „Perekondlikke tähtpäevi on ikka kombeks jäädvustada fotoalbumis, et järeltulevad põlvkonnad märkaksid küsida: „Kes olid need inimesed, selles ajas, selles linnas?“. Meil on rõõm näidata linnarahvale Maris Saviku pildistatud näitust, mis pärineb aastast 2019. Siin on fotod tuntud ja vähemtuntud paikadest Tartus ja inimestest, kes on osa selle linna kultuurist. Inimestest, kes saavad öelda: „Siin on minu kodu ja minu inimesed“. Need on inimesed Vanemuise balletitrupist.“

Fotograaf Maris Savik ütles näitusepiltide kohta, et kohalikuna paelus teda mõte luua dialoog pealtnäha tuttava linna ja siia üle maailma kokku tulnud tantsijate vahel. „Milline on nende Tartu? Mis on nende kohad, millest need kõnelevad ja kuidas seda lugu rääkida?“ mõtiskles Savik näitusepiltide üle.

Vanemuise balleti 85. tegevusaastat tähistatakse Vanemuise teatri suures majas kesköise balletigalaga 27. aprillil algusega kell 23.00. Balletigalal esinevad Vanemuise balletitrupp, Eesti Rahvusballeti solistid ning erikülaline on iluuisutamise Euroopa meistrivõistluste hõbemedalist Aleksandr Selevko. Gala järel jätkub pidu, kus plaate keerutab balletijuht Mare Tommingas ning videomeister Juho Porila. Muusikat loob Vanemuise balletitrupi bänd Läbi Linna ja külalissolist Kärt Anton.

Viimati muudetud 11.04.2024