Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Vanemuise teatri balletitrupiga liitus kolm uut balletiartisti

Teater Vanemuine pressiteade

2. september 2022 / Vanemuise teatris alustavad esimest hooaega uued rahvusvahelised balletiartistid Prantsusmaalt, Sloveeniast ja Suurbritanniast.

Vanemuise teatris alustavad esimest hooaega uued rahvusvahelised balletiartistid Prantsusmaalt, Sloveeniast ja Suurbritanniast.
 
Sloveenia päritolu 27-aastane Natalie Barbis, 21-aastane Caroline Maquignon Prantsusmaalt ja 19-aastane Benedict Lythgoe Suurbritanniast õpivad praegu sisse Vanemuise balletirepertuaaris olevatesse lavastustesse. Sügispoolaastal näeb Vanemuise teatri publik neid balletilavastustes "Tulilind/Šahrazad", "Luikede järv", "Metamorfoosid" ja novembris esietenduvas balletimaailma ühes legendaarseimas teoses "Pähklipureja ehk Imeline jõuluöö".
 
Mannheimi Tantsuakadeemia ja Austraalia Balletiteatri taustaga Natalie Barbise sõnul on Vanemuise balletitrupi suureks väärtuseks repertuaari ja balletistiilide rohkus: "Siin tantsitakse nii klassikalist, neoklassikalist kui ka kaasaegset balletti. Tahtsin oma senist tantsurepertuaari muuta ja Vanemuine pakub just seda mitmekülgsust, mida soovin," rääkis Barbies, kes tantsis aastatel 2016-2022 Sibiu Balletiteatris Rumeenias.
 
"Juba prooviesinemisel tundsin Vanemuise teatri trupiga tugevat sidet. Minu jaoks on tähtis, et trupiliikmed on üksteisega lähedased," ütles Barbies, lisades, et teatripoolne soe vastuvõtt on aidanud tal kiirelt kohaneda ja end koduselt tunda.
 
Balletitrupiga liitunud Caroline Maquignon on lõpetanud Marseille Riikliku Balletikooli ja Lyoni Rahvuskonservatooriumi ning sooritanud praktika Baseli Balletiteatris Šveitsis.
 
"Vanemuise teater on ainulaadne oma heatahtlikkuses, lahkuses ja vastutulelikkuses. Mul on suur rõõm olla Vanemuise balletitrupi liige – olen tänulik võimaluse eest trupiga koos kasvada. Töö balletitrupis on intensiivne ja nõudlik, aga vägagi rahuldust pakkuv. Uued balletilavastused annavad mulle võimaluse avastada uusi horisonte," rääkis Maquignon. 
 
Benedict Lythgoe on lõpetanud õpinguid Londoni Noorte Tantsijate Akadeemias ja Elmhursti Balletikoolis ning osalenud Birmingham Royal Ballet’ ja Horvaatia Rahvusballeti lavastustes.

Lisainfo:

Virge Ratasepp
Vanemuise teatri kommunikatsioonijuht
[email protected] | 5815 5392

Viimati muudetud 02.09.2022