Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Vanemuise teatri uue hooaja piletid on müügil

Teater Vanemuine pressiteade

17. mai 2023 / Vanemuise teatri 154. hooajal esietendub 13 uuslavastust: seitse draamalavastust, neli muusika- ja balletilavastust ning kaks lastelavastust. Publiku ette tuuakse tagasi muusikal "Hüljatud" ning balletilavastus "Romeo ja Julia".

Jätkuvalt on laval mitmed publiku südame võitnud lavastused, muusikasõprade rõõmuks toimuvad arvukad kontserdid ning aset leiavad erisündmused.

Uuslavastustest jõuavad lavale kaasaegse näitekirjanduse elava klassiku Tom Stoppardi uusim näidend "Leopoldstadt", Neil Simoni menukomöödia "Päikesepoisid" ning Poola ühe huvitavama dramaturgi Janusz Glowacki näitemäng "Neljas õde", mille lavastab ukraina tunnustatud lavastaja ja teatripedagoog Stanislav Moissejev.

Publiku ette tuuakse Marta Aliide Jakovski lavastatav dokumentaalsete sugemetega uuslavastus "Lõpp," Jonas Jonassoni uusimal romaanil põhinev teekonnakomöödia "Prohvet ja idioot", Eduard Vilde peredraama "Side" ning Sophoklese tragöödia "Antigone".

Teatri Kodus jõuab kõige noorema teatripubliku ette kaks uuslavastust: Aino Perviku raamatu alusel loodav "Kunksmoor ja kapten Trumm" ning Vanemuise dramaturgi Anu Tontsi kirjutatud "Marta ja Miisu".

Ooperisõprade rõõmuks täiendavad muusikateatri repertuaari barokkooperi pärliks peetav Händeli "Julius Caesar", lavastajaks Elmo Nüganen, ning Puccini suurejooneline ooper "Turandot", lavastajaks Giorgio Madia Itaaliast.

Novembris 2023 naaseb vaid viieks etenduseks lavale muusikal "Hüljatud". Balletipubliku rõõmuks jõuab taas publiku ette Prokofjevi ballett "Romeo ja Julia", Shakespeare’i aegumatu armastusloo ainetel.

Uuslavastustena toob Saksamaalt pärit lavastaja Kristiina Paulin balletilavale Chopini elust ja muusikast inspireeritud balleti "Vihm detsembris". Jevgeni Gribi (RO Estonia) lavastajakäe all esietendub Edward Elgari ja Gustav Holsti muusikale loodav ballett "Tuhkvalge".
 
Ees ootab ka rikkalik kontserdihooaeg, kus esitamisele tuleb sümfoonilises maailmas hinnatud heliloomingut. Taaskord kõlab ooperigala ning Eesti ja maailma filmimuusika paremiku toob lavale filmimuusika galakontsert Tartus, Põlvas, Paides ja Viljandis. 2023. aasta saadetakse ära Lõuna-Eesti suurima aastalõpuballiga Vanemuise teatri- ja kontserdimajas.
 
Uue hooaja piletid on müügil Vanemuise teatri kodulehel ja teatri kassas.

Lisateave:

Virge Ratasepp
Vanemuise teatri kommunikatsioonijuht
[email protected] | 5815 5392

Viimati muudetud 17.05.2023