Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Vanemuise teatris toimus draamalavastuse „Võrsed“ esimene lugemine

Teater Vanemuine pressiteade

Võrsed Foto: Vanemuine

17. mai 2022 / Eesti Teatri Agentuuri 2021. aasta näidendivõistlusel esimese preemia saanud Katariina Libe näidend „Võrsed“ jõuab Tiit Palu lavastajatööna oktoobris Vanemuise publiku ette. Täna toimus Vanemuise teatris prooviperioodi algust tähistav esimene lugemine.

Lugu räägib noorepoolsest edukast naisest, kes töötab arhitektuuribüroo juhina ning on jõudnud oma elus nii töisesse kui eraelulisse kriisi. Peategelase valulikke eneseotsinguid peegeldatakse õige mitme paarisuhte kaudu, mis moodsale maailmale tunnuslikult hõlmavad ka seksuaalseid ja rahvuslikke vähemusgruppe.

Näidendi keskmes on lapse saamisega seotud teemad. Valusa probleemina tõstatub lastetuse teema, mille taga võib olla inimeste vabatahtlik otsus, orienteeritus karjäärile ja eneseteostusele, samas võib see olla ka sundvalik, karm reaalsus, igavesti pakitsema jääv hingehaav.

Katariina Libe kirjutatud näitemäng portreteerib empaatiliselt tänasel hetkel meie ümber toimetavaid inimesi.

„Võrsete“ esietendus toimub 22. oktoobril 2022 Sadamateatris ning sügishooajal jõuab see publiku ette seitsmel korral.

Auhinnatud näidendi toovad lavale näitlejad Ragne Pekarev, Kärt Tammjärv, Veiko Porkanen, Robert Annus, Jaanus Tepomees, Saara Nüganen ja Merle Jääger.

Lavastaja ja muusikaline kujundaja on Tiit Palu, kunstnikutööga toetab Eugen Tamberg ja valguskunstnikuna Kärt Karro.

Viimati muudetud 17.05.2022