Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Veel nädala saab esitada avaldusi Pallasesse õppima asumiseks

Kõrgem Kunstikool Pallase pressiteade

19. juuni 2024 / Kuni 26. juunini saab Kõrgemasse Kunstikooli Pallas sisseastumiseks esitada avaldusi kaheksale praktilisele loomeerialale. 2024/2025. õppeaastast saab Pallases omandada 4-aastase rakenduskõrghariduse fotograafia, konserveerimise ja restaureerimise, maali, meedia- ja reklaamidisaini, nahktoote disaini ja tehnoloogia, sisustustoote disaini, skulptuuri ning tekstiili erialadel.

Uue õppekavana on valikus “Konserveerimine ja restaureerimine”, mis toob kokku maalingute, mööbli ja paberi restaureerimise kompetentsid, mis varasemalt on asunud erinevate erialade juures. Sellest tulenevalt on uuenenud ka sellised õppekavad nagu “Nahktoote disain ja tehnoloogia” ja “Sisustustoote disain”. Lähtuvalt eriala spetsiifikast keskenduvad mõlemad erialad laiahaardelisemalt disainiprotsesside ja tehnikate tundma õppimisele, erinevate materjalide (sh keskkonnasäästlike) käsitsemisele ning disainitoodete välja töötamisele.  

Sisseastumisavaldusi saab esitada sisseastumise infosüsteemis (SAIS) kuni 26.06.2024 kell 23.59. Sisseastumiseksamid toimuvad virtuaalselt vastavalt eksamite ajakavale 27. juunist kuni 1. juulini.  

Pallasesse sisseastumisel arvestatakse erialaeksamite ja motivatsioonieksami tulemusi, riigieksamite tulemusi pingerea kujunemisel ei arvestata. Võimalus on kandideerida kahele õppekavale, märkides avalduses ära esimese ja teise eelistuse õppekava. Õpe toimub eesti keeles ja kestab neli aastat. 

Täpsem info: https://pallasart.ee/sisseastumine/    

Viimati muudetud 19.06.2024