Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Video: Rüütli tänaval rullus esmakordselt lahti Tartu tantsupeo finaaltants

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

28. mai 2024 / 16. juunil toimuvad lumepargis Tartu tantsupeo “Juure juures” etendused. Tantsupeo tunnusmuusikaks on Johan Kristjan Aimla kirjutatud lugu “Tuul”, mis kõlab vahesalvestistes ja peo lõpus, mil finaaltantsu esitavad 2300 rahvatantsijat.

Valitud tunnusmuusikas on peo kunstilise juhi Kristel Maruste sõnul väge täis. “See on ilus, õrn ja kohati kurb. Suhestusin looga esimesest hetkest, sest tänu lihtsasti jutustavale helikeelele olid liikumised valmis kohe kui muusikat kuulsin,” rääkis Maruste. Tantsu lõi kunstiline juht mõeldes vanaisale, kellest on inspiratsiooni saanud kogu “Juure juures” jutustus.  

Lugu “Tuul” sündis Johan Kristjan Aimla sulest juba 2023. aasta veebruaris. Seejärel pani ansambel Lõõm selle keelpillidega helisema. Tantsupeoks mängis Tõnis Kirsipu loole juurde ka trummid, et finaal kõlaks veelgi uhkemalt. 

Loo autori sõnul on stuudios üsna haruldane, et keegi ette tantsib, mida ta mõtleb. “Väga eredalt on meeles Kristeli lause, et “see osa on terve tantsupeo finaal”. Kui vaimusilmas tekib kujutlus, kuidas tantsijate meri selle muusika saatel tantsib, on hoopis teine tunne mängida,” kirjeldas Aimla loo salvestamist tantsupeoks. Ta lisas, et idülliline on vaadata, kuidas lugu sündis ilma ühegi punnituseta ning on nii kaugele jõudnud ilma omapoolse surveta.  

Videos esitab finaaltantsu Eesti Maaülikooli Rahvatantsuansambel Tarbatu.  

Lisainfo: Ave Rosenberg, Tartu tantsupeo projektijuht, +372 5667 6882     

Viimati muudetud 28.05.2024