Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

VOCO ja Tartu 2024 tõid Tartusse 250 000 eurot kultuuripealinnade vabatahtlike kaasamiseks

Tartu 2024 pressiteade

VOCO ja Tartu 2024 tõid Tartusse 250 000 eurot kultuuripealinnade vabatahtlike kaasamiseks Foto: Mana Kaasik

4. november 2022 / Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 ja Tartu Rakenduslik Kolledž said Euroopa Liidult 250 000 euro suuruse toetuse Erasmus+ projektiks Volugram: Developing volunteering as a part of individual learning path. Tegijad arendavad üheskoos äpi, mille kaudu saavad erinevad haridusasutused ja teised organisatsioonid lihtsustada koostööd vabatahtlikega kultuurivaldkonnas. Lisaks Tartu 2024 löövad kaasa ka teised sama aasta sõsarkultuuripealinnad Bad Ischl-Salzkammergut (AU) ja Bodø (NO).

Tartu 2024 programmiliini Inimene ja Oskused juht Jaan Ulst rõhutab vabatahtliku kogemuse olulisust isikliku õpiarengu osana: “Vabatahtliku töö on väärtuslik nii inimesele endale kui laiemale kogukonnale. See võimaldab paindlikku, informaalset ja individuaalset õppimist, mis on oluline õpitee osa. Euroopa kultuuripealinnade vaatest on tähtis võimeka vabatahtlike kogukonna arendamine. Meie unistus on tuua kultuurimaastikule professionaalsed vabatahtlike juhid, kel on kõik vajalikud oskused ja tööriistad säravate kultuurisündmuste korraldamiseks. Volugram võimaldab huvi korral kanda oma vabatahtliku töö ümber ainepunktideks rakenduskõrgkoolides."

Tartu Rakendusliku Kolledži projektijuht Kaire Metsa sõnul seob projekt vabatahtliku tegevuse, õppimise ja kogukonna sündmused ning loob kaasatud linnades jätkusuutlikke platvorme ja lahendusi, mida saab kasutada ka Euroopa tasemel. "Volugram projekti raames töötame välja ja teeme kättesaadavaks kvaliteetsed koolitusmaterjalid vabatahtlike koordinaatoritele ning juhendi vabatahtlike juhtidele, mida saab kasutada teistes valdkondades ja kogukondades. Samuti loome rakenduse vabatahtliku töö tunnustamiseks individuaalse õppeprotsessi osana."

Projekti tulemusena valmivad juhend- ja koolitusmaterjalid vabatahtlike kaasajatele, vabatahtlikele ja nende otsestele juhtidele. Projekti meeskond loob rakenduse vabatahtliku töö hindamiseks ja valideerimiseks formaalhariduses. Lisaks moodustuvad partnerriikides vabatahtlike kaasajate võrgustikud ja õpikogukonnad. Kolmeaastase projekti vältel toimuvad võrgustiku kohtumised kõigis kolmes riigis. 

Projekti rahastab Euroopa Liidu programm Erasmus+. Toetus jaguneb kuue Eesti, Norra ja Austria partneri vahel.

Projekti partnerid:

Tartu Rakenduslik Kolledž (EE)
Sihtasutus Tartu 2024 (EE)
Bodø2024 IKS (NO)
Studentorganisasjonen Nord (NO)
Kulturhauptstadt Bad Ischl – Salzkammergut 2024 GmbH (AU)
VAEV Research and Development Agency GmbH (AU)

Lisainfo: 

Krõõt Filippov, Tartu 2024 kommunikatsioonijuht, [email protected], +372 5817 4399

Viimati muudetud 04.11.2022