Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Küsimus

Küsimus

Valdkond: muu
Teema: Looma häiriv käitumine

§ 2. Koera või kassi pidamine
3) et koera või kassi pidamine ja koera või kassi käitumine ei rikuks avalikku korda, ei häiriks ega seaks ohtu teist isikut, tema tervist, vara või looma - Milline on koera/kassi käitumine, mille puhul võime rääkida teise isiku looma häirimisest? Mida teha, kui omaniku loom oma käitumisega "häirib" teist looma avalikus ruumis? Milline on looma puhul ohtlik käitumine? Antud alapunkt jätab definitsioonid lahtiseks ning mitmesti tõlgendatavaks.

Esitaja: T. V.
Esitatud: 06.06.2023

Vastus

Tere

Ei ole võimalik üheselt öelda, milline koera/kassi käitumine häirib teisi loomi. See sõltub teisest loomast, aga kindlasti hõlmab see käitumist, mis võib põhjustada teisele loomale ebamugavustunnet.
Näiteks kui loom lastakse teise looma juurde, kes ilmselgelt kardab ja on ärritunud, siis see on selle looma häirimine. Selline olukord võib kergelt viia ka konfliktini ning kui üks loom muutub teise looma suhtes agressiivseks ja püüab rünnata või ründab teist looma, siis on tegemist juba ohtliku olukorraga.
Selliste olukordade tekkimise korral tuleb esmalt pöörduda loomaomaniku poole, sest looma eest vastutab tema omanik ning proovida probleemi lahendada omavahelise mõistliku suhtlemise käigus. Kui aga sellest abi ei ole, siis võib pöörduda linnavalitsuse poole.

Lugupidamisega


Vastaja: Ülle Neeme
järelevalveosakond
juhtivmenetleja
[email protected]
Vastatud: 29.06.2023