Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Küsimus

Küsimus

Valdkond: teede ja tänavate remont
Teema: Sõpruse silla mõlemasse otsa ringristmik

Tere!

Lugesin artiklit: https://tartu.postimees.ee/7850576/sopruse-silla-molemasse-otsa-tuleb-u…

Ausalt öeldes inimesena, kes kasutab liiklemiseks tihti seda marsruuti nii jalgratta, jalakäija kui ka autojuhina, teeb see mind väga nõutuks.

Miks lõhkuda Eedeni ring, mis väga hästi toimib kõigi liiklejate jaoks?

Milleks Karlova poolsesse otsa ringristmik?

Skeemi järgi on ringristmikel kahesuunaline rattatee, aga pärast seda Karlova suunas ühesuunaline, kuidas see toimima peaks?

Jah, Sõpruse sillalt Karlova poole minnes lõppeb jalgrattatee ootamatult, aga antud lahendus ei tee seda kuidagi paremaks, vaid pigem just hullemaks - ringristmikud on kahtlemata jalgratturile kõige ebamugavamad ja ohtlikumad ristmikud.

Kas olukorda ei annaks lihtsalt lahendada kiiruse alandamise ja "lamavate politseinikega"?

Esitaja: V. K.
Esitatud: 13.09.2023

Vastus

Tere

Tänan ettepaneku tegemise eest!

Eesmärk on projekteerida normidele ja nõuetele ohutu ja toimiv lahendus, mis arvestab kõikide liiklejate soovidega. Praegune Sõpruse pst ringristmik on liiga suur ja ei võimalda rajada täiendavaid ülekäiguradasid ristmiku piirkonda ja tekitab jalakäijatele ja jalgratturitele suuri ebamugavusi.

Sama probleem on Karlova poolse ristmikuga, kus projekteeritav ringristmik võimaldab paremini liikuda jalgratturitel ja jalakäijatel. Künniseid ei saa nimetatud piirkonda rajada, kuna tegemist on jaotusmagistraaliga. Künnised on planeeritud Kalevi ja Jõe tänava piirkonda. Väga loodan, et uue lahendusega leitakse toimiv ja ohutu tulemus, mis arvestab kõikide liiklejatega ja on vastavuses Tartu arengusuundadega.

Lugupidamisega

Vastaja: Oleg Lužetski
linnamajanduse osakond
teedeteenistus
juhataja
[email protected]
Vastatud: 03.10.2023