Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Küsimus

Küsimus

Valdkond: liikluskorraldus
Teema: Liikluskorraldus Veeriku kooli ümbruses

Tere!

Hetkel on Veeriku tänavale paigaldatud kaks liikluskünnist - Veeriku kooli ette ning Veeriku ja Õhtu tn ristmiku lähedusse.
Oleme täheldanud, et autod kiirendavad ja eelduslikult ületavad piirkiirust lõigul, mis jääb Õhtu-Veeriku ristmiku liikluskünnise ja Tulbi-Veeriku tn ristmiku vahele. Arvestades, et sellel lõigul pargivad ühel pool teed pidevalt ja püsivalt autod ning et selles piirkonnas liikleb palju lapsi, siis oleks ohutuse tõstmise eesmärgil mõistlik paigaldada liikluskünnis ka Veeriku spordiväljaku ette. Arvestada tuleb ka tõsiasja, et hoolimata ülekäiguraja puudumisest, ületatakse mugavusest tihtipeale Veeriku tn sõiduteed just Veeriku spordiväljaku linnapoolsest otsast.

Lugupidamisega

Esitaja: H. K.
Esitatud: 31.01.2024

Vastus

Tere

Tänan pöördumast!

Veeriku spordiväljaku juures asuvad tee keskel ohutussaared, mis kitsendavad teed ja rahustavad liiklust, lisaks toimub ka Veeriku tänaval bussiliiklus. Künnise paigaldamiseks tuleks teha olulisi muudatusi, kuid tänava üldine olukord on hea ja lähiajal suuremaid töid seal ei kavandata. Liikluses osaledes tuleb arvestada kõigi osapooltega, nii ka füüsilise keskkonna eripäradega.

Liikluskorralduse rikkumisel palume teavitada politseid ning nemad saavad konkreetsete inimestega edasi tegeleda.

Lugupidamisega

Vastaja: Karoliis Paluots
linnamajanduse osakond
teedeteenistus
alalise liikluskorralduse peaspetsialist
[email protected]
Vastatud: 06.02.2024