Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Küsimus

Küsimus

Valdkond: liikluskorraldus
Teema: Liiklus Oa tänaval

Tere!

Oa tänava veel rekonstrueerimata lõik (ennekõike Marja ja Piiri tänavate vahele jääv osa) on saanud osade autojuhtide jaoks justkui kiirendusrajaks metsikus läänes.

Näen igapäevaselt, kuidas sõidetakse oluliselt üle piirkiiruse, tehakse isegi piirkiirusega sõitvatest autodest möödasõite ja eiratakse ristmikel parema käe reeglit. Seda viimast juhtub just linnast väljuval suunal, Oa-Meloni ristmikul, kuna autojuhid ei paista aru saavat, et Emajõe poolt mööda Meloni tänavat liikujatel on eesõigus.

Eriti hull on olukord nii hommikusel kui õhtusel tipptunnil, kuna tundub, et osad liiklejad kasutavad Oa ja muid Supilinna tänavaid alternatiivina Kreutzwaldi tänavale.

Kas linnavalitsusel on võimalust kuidagi liiklust antud lõigul rahustada ja/või koostöös politseiga suurendada liiklusjärelvalvet kuniks ka antud lõik veel rekonstrueerimata on? Oa tänaval liikleb palju inimesi, nii jalgsi kui rattaga, lisaks on kõnniteede olukord kehv ning paljud kergliiklejad kasutavad liiklemiseks just sõiduteed. Palun kaaluda Oa-Meloni ristmiku samaliigilisuse paremat tähistamist.

Esitaja: R. P.
Esitatud: 02.05.2024

Vastus

Tere

Tänan pöördumast!

Edastame info politseile palvega suurendada järelevalvet liikluskorralduste rikkujate üle Teie mainitud piirkonnas.

Lugupidamisega

Vastaja: Karoliis Paluots
linnamajanduse osakond
teedeteenistus
alalise liikluskorralduse peaspetsialist
[email protected]
Vastatud: 07.05.2024