Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Annelinn

Linnavolikogu ja -valitsuse info
Raekoda I k
Tel 1789
 

Annelinn

Elanike arv: 24 551 (2020), pindala: 540 ha

Annelinna kuvand on olla Tartu magalarajoon, sarnane teiste samasuguste nõukogudeaegsete uusrajoonidega nii Eesti NSVs kui ka terves Nõukogude Liidus. Osalt on see tõsi – siin on kodu kõige suuremal hulgal tartlastel, samas on viimased aastakümned Annelinna tublisti edendanud, korrastatud on nii nõukogudeaegseid hooneid kui kasutusse võetud päris uusi kvartaleid – seda just madalamatel aladel Emajõe luhal, lõpuks kuulub ju ka luhale kaevatud Anne kanal Annelinna koosseisu.

Annelinna ajaloolise tagapõhja ja omaaegse telje moodustab Anne tänav, mis algab veel tsaariaegselt Ülejõelt, palistatuna tolleaegsetest elumajadest ning suudub Anne mõisa (tegu oli Vasula karjamõisaga), mille hooned on küll viimaste aastet jooksul suures osas hävinud, kuid alles on jupike parki. Mõisast annavad tunnistust ka siinsed tänavanimed: Mõisavahe tn, Annemõisa tn.

Annelinna kuulub ka pisike eramupiirkond Männi ja Kadaka tn ümbruses, kui üldiselt annavad linnaosas tooni nõukogudeaegesed viie- ja üheksakorruselised elumajad. Esimesed seesugused elamud kerkisid Pika tn äärde, 1969. aastast võtsid linnaosa tervikplaneerimise ette Mart Port ja Malle Meelak, kelle planeering ja laad linnaosas seni valdab.

Foto: Ragnar Vutt
Foto: Ragnar Vutt
Foto: Tiit Grihin
Foto: Tiit Grihin

Linnaosaselts

Annelinna Selts
Loomise aasta: 2016
Facebooki leht: www.facebook.com/AnnelinnaSelts
Facebooki grupp "Annelinna elanikud": www.facebook.com/groups/annelinn
Kontakt: [email protected]

Viimati muudetud 13.01.2022