Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Arheoloogiline miljööpiirkond

Miljööväärtuslike alade eesmärk on ajaloolise linnakeskkonna ja väärtuslike hoonete säilimine. Kaitse eesmärk on tagada ehitusajaloolise väärtusega hoonete, planeeringu, tänavatevõrgu, haljastuse ning vaadete säilimine. Tartu linnas on kümme miljööväärtuslikku ala, kuus miljööväärtuslikku üksikobjekti, üks arheoloogiline miljööpiirkond ja üks arheoloogiline üksikobjekt.

Arhitektuuri ja ehituse osakond

736 1238
[email protected]

Raekoja plats 3, 51003 Tartu

Arheoloogiline miljööpiirkond

Tartu arheoloogiline miljööpiirkond asub Veski, J. Kuperjanovi, Pepleri, Riia, Lille, Soola, Turu, Riia, Narva mnt, Kivi, Jaama, Sauna ja Kroonuaia, Jakobi ja Veski tänava vahelisel alal ning Emajõe alusel maal Fr. Tuglase ja Rebase tänava vahel (10 m veepiirist kummalgi pool jõge) vastavalt plaanile.

Arheoloogilise miljööpiirkonna üksikobjekt on Tähtvere mõisa arheoloogiline miljööpiirkond. Arheoloogilise miljööpiirkonnana on määratletud ala, kus võib olla seni teadmata kultuuriväärtusega leide ja arheoloogilisi kihte. Nende leidmisel tuleb sellistel aladel enne tööde alustamist või tööde käigus teha uuringud. Arheoloogilise miljööpiirkonna alal taotletakse ajaloolise väärtusega kultuurkihi säilitamist, vajaduse korral selle läbiuurimist ning väljakaevatud ehitusajalooliselt väärtuslike ehitiste eksponeerimist või markeerimist algsel asukohal. Arheoloogilisi uuringuid tehakse ajalooliselt väärtusliku kultuurkihiga aladel ja matmispaikadel.

Vaata arheoloogilise miljööpiirkonna paiknemist kaardil

Piirkonna spetsialist:
Romeo Metsallik
kultuuriväärtuste teenistuse peaspetsialist
[email protected]
Tel 736 1250 ja 522 5816
Raekoja plats 3, III korrus, ruum 309
E 15–18 ja K 8.30–10.30

Viimati muudetud 22.05.2024