Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Projekt "Kaasava koolikultuuri arendamine Tartu koolides"

Haridusosakond
Raekoja plats 12, 51004 Tartu
736 1445
 

Koolijuhtide sügisseminar "Tervikut tabades"

el_sotsiaalfond_horisontaalne.jpg

„Pädevad ja motiveeritud õpetajad ning haridusasutuste juhid“;
„8.6 Koolimeeskondade ühine õppimine haridusuuenduste rakendumiseks“;

Projekti kestvus: 01.06.2018 - 31.10.2018

Projekti eesmärk:

Kaudne eesmärk: Eesmärgiks on kool, kus märgatakse hariduslike erivajadustega õpilasi ning osatakse nende arengupotentsiaali maksimaalselt ära kasutada.

Otsene eesmärk: Tartu koolijuhtidel on jagatud arusaam hariduslike erivajadustega õpilaste õppe korraldusest ning kokku on lepitud ühises tegutsemiskavas eriliste õpilaste toetamisel.

Projekti tegevused ja mõju:

Kahepäevase arendusseminari käigus toimub teineteiselt õppimine. Kuulatakse ettekandeid erinevate Tartu koolide positiivsetest kogemustest: mil viisil on korraldatud hariduslike erivajadustega õpilaste õpetamine, kuidas on  rakendatud tööle õpilasnõustajad ja teised tugispetsialistid. Oluline on seminari jooksul jõuda ühisele arusaamisele, kuidas parimal viisil rakendada õpilase arendamiseks Tartu koolides tööle tugispetsialistid ja kuidas koordineerida nendevahelist koostööd. Projekti (kahepäevase arendusseminari)  lõppedes suudavad  Tartu koolid uuel õppeaastal kaasava hariduse põhimõtteid veelgi paremini rakendada, mis omakorda on üheks oluliseks eelduseks  kaasava organisatsiooni kujunemisel.

 

Viimati muudetud 07.12.2020