Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Euroopa kultuuripealinnaks 2024

Tartu on ainulaadse kultuurieluga linn. Siin on suurepärane keskkond nii professionaalse, rahva- kui ka alternatiivkultuuri tegijatele. Siin on põnevad muuseumid, mitmekesise repertuaariga teatrid ja kontserdisaalid. Aasta ringi toimub erilisi elamusi pakkuvaid festivale. Tartu spordielu kuulsuski ulatub Eesti piiridest väljapoole tänu Tartust pärit sporditippudele ja suurtele spordiüritustele.

Kultuuriosakond
Raekoja plats 12,  51004 Tartu
736 1360
 

Tartu Euroopa kultuuripealinnaks 2024

Euroopa kultuuripealinn on Euroopa hinnatuim kultuuriprojekt, mis ühendab kõik korraldava linna või regiooni ideed, inimesed, valdkonnad.

Tegemist ei ole kitsalt kunstiprojektiga, vaid laiahaardelise kultuuri- ja arenguprojektiga. Lisaks tiitliperioodi väga tihedale kultuuriprogrammile toimub rohkelt tegevusi nii eelnevatel kui ka järgnevatel aastatel.

Tartu linn on keskuseks kogu Lõuna-Eestile ja kaasab kandidatuuri ka siinseid valdu ning linnu. Lõuna-Eesti omavalitsusjuhid toetavad Tartut kandideerimisel Euroopa kultuuripealinnaks igati.

Ühiselt tegutsedes on Tartul ja Lõuna-Eestil aastal 2024 võimalus saada paigaks, millele koondub terve Euroopa tähelepanu.

Otsuse Tartu kandideerimisest Euroopa kultuuripealinnaks 2024 võttis Tartu linnavolikogu ühehäälselt vastu septembris 2017.

Jaanuaris 2018 alustas Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna koosseisus tööd Tartu 2024 kandidatuurimeeskond.

 

Vaata lähemalt

www.tartu2024.ee
www.facebook.com/Tartu2024/
www.instagram.com/tartu2024/

,,Noor Tartu'' kohtumisel. Foto: Taavi Muide
,,Noor Tartu'' kohtumisel. Foto: Taavi Muide

Viimati muudetud 01.03.2018