Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

25-aastane Ida Tantsukool ootab balletigalale

Ida Tantsukooli pressiteade

Ketlin Oja (Eesti Rahvusballett) Foto: Rünno Lahesoo

18. veebruar 2019 / On täitunud veerand sajandit Ida Tantsukooli – kauni kunsti hoidja – asutamisest 1994. aastal. Juubelit tähistatakse kontsert-etendusega „Tuhkatriinu ball“, mis on samas ka kooli 5. lennu lõpuetendus.

Tartusse tulevad esinema balletikoolide õpilased Riiast, Tallinnast, Oslost ja Prahast.

Kooli juubeliga seoses astuvad lavale täna tegevtantsijatena töötavad vilistlased: Karoli Jõelaid ja Merilin Mutli Vanemuisest ning Triinu Leppik-Upkin, Kersti Kuuse ja Ketlin Oja Eesti Rahvusballetist. Samuti tulevad esinema välismaal oma õpinguid jätkavad Ida Tantsukooli IV lennu lõpetajad Laureen Laar (Oslo Kunstiakadeemia Tantsuakadeemia) ning Ellinor Piirimäe (Stuttgarti John Cranko Kool).

Gala toimub teisipäeval, 19. veebruaril algusega kl 18 Vanemuise väikeses majas. Gala esimeses osas elustatakse kümme aastat tagasi Ch. Perrault´ muinasjutu ainetel Oleg Titovi lavastatud lasteballett „Tuhkatriinuke“.  Gala teine ja kolmas osa – Tuhkatriinu ball – on noore balleti pidupäev, kus külalistena esinevad lisaks Ida Tantsukooli õpilastele ja vilistlastele balletikoolide õpilased kodu- ja välismaalt. Muuhulgas tuleb Eesti Rahvusballeti tantsijate esituses esmaettekandele György Ligati muusikale loodud „Les grandes ballets“, mille koreograaf on vilistlane Triinu Leppik-Upkin.

Balletikoolide gala lõpus on 5. lennu avalik lõputseremoonia – tunnistuse saavad Cynthia Noormets, Mia Sootla ja Kätryn Varkel Juri Petrovi klassist.

Vt videot: https://www.youtube.com/watch?v=O_20eRDCgmY

Pildil vilistlane Ketlin Oja (Eesti Rahvusballett).

Lisainfo: Tiit Lilleorg, Ida Tantsukooli juhataja, 5558 4963.

Viimati muudetud 18.02.2019