Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

ActInSpace 2020 Estonia, Tartu aitab leida uued ärivõimalused kosmosest

SA Tartu Teaduspark pressiteade

ActInSpace

9. november / Liitu 13.-14. novembril juba kolmandat korda Eestis toimuva ActInSpace rahvusvahelise äriideede võistlusega. 24-tunnise ajurünnaku jooksul on eesmärk leida kosmose jaoks väljaarendatud tehnoloogiatele ja satelliitide poolt kogutud andmetele uut rakendust ja väljundit äris.

Kui sulle meeldivad väljakutsed, kosmos on su ideede piiriks ja sa unistad oma ärist, siis on siin väljakutse sinule – ActinSpace 2020 Estonia, Tartu. Rohkem infot ja värskeimad uudised: https://www.facebook.com/events/270372514304352/

Mida on võimalik 24 tunniga ära teha?
Korraldajate poolt on sel korral lahendamiseks välja pakutud 59 põnevat väljakutseid, mida on meeskondadel tõsisema äriplaani elluviimiseks võimalus tasuta kasutada. Oma väljakutsed on esitanud Airbus, Euroopa kosmoseagentuur (ESA), Prantsusmaa kosmoseagentuur (CNES), Prantsuse Kaitseinnovatsiooni Agentuur (AID) ja kohalikud organisatsioonid. Näiteks oodatakse välja pakkuma tehnoloogiaid või teenuseid, millega saaks üles seada asunduse Kuul või lahendusi kuidas parandada GNSS satelliitide signaali tugevust siseruumides (ESA patent:  PCT/ EP2018/063660). Osalema oodatakse nii tehniliste oskustega kui ka üldiselt ettevõtlikke inimesi igast eluvaldkonnast. Tutvu lahendamiseks välja pakutud ideede ja tehnoloogiatega: https://actinspace.org/challenges

Sel aastal toimub ActInSpace Eesti häkaton koostöös Go2Space HUBs-iga ning selle peakorraldajateks on Tartu Teaduspark koos teadus- ja ärilinnakuga Tehnopol ning toetajaks Euroopa Kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaator. ActInSpace® on rahvusvaheline innovatsioonivõistlus, mis inspireerib noori naisi ja mehi kogu maailmas kosmosetehnoloogiate ja -andmete kasutamisel. ActInSpace® on Prantsuse Kosmoseagentuuri (CNES) algatatud rahvusvaheline innovatsioonikonkurss, mis ühendab 45 linna üle maailma. ActInSpace® toetab ESA ja ESA kosmose äri inkubaatorite võrgustik.

ActInSpace® on suurejooneline rahvusvaheline üritus, mis toob kokku ettevõtjad, üliõpilased, tööotsijad, arendajad ja loovinimesed kogu maailmast. 24 tunniks moodustuvad meeskonnad, kes töötavad väljakutsetega päris elust koos ärijuhtide ja tehniliste ekspertidega. Nad loovad ja kujundavad uuenduslikke teenuseid ja tooteid, mis põhinevad kosmosetehnoloogiatel või -andmetel. 

Hackatoni võitja saadetakse rahvusvahelisel ActInSpace'i võistlusel Toulouse'i  liikumispiirangute lõppedes 2021.

Registreeru häkatonile: https://actinspace.org/register

Viimati muudetud 09.11.2020