Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Advendikontsert "Dark & Luminous Night" Jaani kirikus

plakat

6. detsember 2023 / 13. detsembril kell 18.30 toimub Tartu Jaani kirikus advendikontsert "Dark & Luminous Night", kus Tartu Üliõpilassegakoor, Tartu Tamme Kooli Poistekoor ja Tartu I Muusikakooli sümfoniettorkester on ühendanud jõud ning kokku koondanud armsaks saanud ja publiku poolt sooja vastuvõtu pälvinud traditsioonilised jõululaulud, filmimuusika ning Eesti ja Skandinaavia kooriteosed seni esitamata seadetes, mis äratavad ühtviisi vaimustust nii lastes kui täiskasvanutes.

Kontsert-õhtu muusikaline rännak kulgeb Eestist Norra, Saksamaalt Inglismaale ja Ameerikast Austraaliasse. Äratundmist pakuvad teosed "Carol of the Bells", "Silent Night", "The Hedwig´s Theme" filmidest Home Alone, Harry Potter, The Imitation Game ja paljud teised. Ajastule omased teosed heliloojatelt D.Hicken, J.S.Bach, O.Ehala, J.Radnich, O.Gjeilo pühivad mõtted argitoimetustelt, loovad väärika ja piduliku tunde ning ärgitavad vaikselt kaasagi laulma.

Kahe poolega kontsert kulmineerub Norra helilooja Ola Gjeilo loodud teostega „Dark & Luminous Night of the Soul“ . Teoste intensiivne helikeel julgeks soovitada neid mõne märulifilmi kulminatsiooni. Teose helikeel pakub kinematograafilist värvide- ja helipesu: sädelevat, läikivat ja lõppkokkuvõttes helendavat. See harmoonilise keele ökonoomsus, säästlik tekstiväljendus, mida rõhutavad kajavad ja korduvad rütmimustrid, lopsakas ja sümfooniline klaver koos keelpillikvartetiga kirjeldavad teose jumalikku vaimu. Gjeilot võiks nimetada maksimaalseks minimalistiks, kellel on rikkalik juurdepääs emotsioonide arsenalile, külvates kuulaja üle romantika-looriga. Teostes käsitletavad universaalsed teemad nagu vaimne kasv, taassünd ja uuenemine ning Ola Gjeilo poolt loodud meisterlik harmoniseering julgustavad kuulajat usaldama protsessi, ammutama teadmisi, olema lahke ja armastusväärne enese suhtes, endale aega võtma, väärtustama suhteid endale armsate inimestega, palvetama ja mediteerima.

Kontserdil astuvad üles:
Kadri Toomoja (orel)
Ieva Kostanda (klaver)
Sven-Sander Šestakov (klaver)
Erik Tens (klaver)
Dorian Bastien (akordion)
Tartu Üliõpilassegakoor
Tartu Tamme Kooli Poistekoor
Tartu I Muusikakooli sümfoniettorkester
Kaasategev keelpillikvartett koosseisus: Laura Miilius-Koddanipork (viiul), Sirli Laanesaar (viiul), Kristin Tõnisson (vioola), Aike Sõõro (tšello).
Dirigeerivad: Küllike Joosing, Hiie Kroon, Sander Tamm ja Kaido Otsing.
Kontserdi kestvus 90 minutit, vaheajaga
Tule koos lähedastega ja tundke ühtsust enda ja eriliste jõulupühade muusika vahel!

Rohkem informatsiooni: https://fb.me/e/2xI7wJkNT
Piletid hinnaga 12-25 eurot Fientast: https://fienta.com/et/dark-luminous-night ja tund enne algust kohapeal sularahas.


Kontserdil kogume toetust Tartu I Muusikakooli sümfoniettorkestri kontsert-reisiks 18.02.-03.03.2024 Malaisiasse, kus neil päevil leiavad aset kohtumised, avatud tunnid, workshopid, ühismusitseerimised ning kontserdid kohalike ansamblite, orkestrite, huvikoolide ning kontsertorganisatsioonidega. Malaisia, India, Inglise, Lähis-Ida aga ka Eesti muusikast laetud kohtumised toimuvad Mont Kiara, Brighton, Fairview, Bentley Muusika Akadeemia, Malaisia Riikliku Orkestrijuhtide Liidu ja paljude teistega.

Kontsert-reisi jooksul saavad praegused Tartu I Muusikakooli sümfoniettorkestri orkestrandid end kõrvutada kohalike muusikaga tegelevate noortega, et õpinguid Eestis inspireeritumalt ning mõtestatumalt jätkata. Tartu I Muusikakooli sümfoniettorkester on ainulaadne nähtus Lõuna-Eestis aga ka kogu riigis, mistõttu on oluline end näidata mujal maailmas, ühtlasi ammutada inspiratsiooni teistelt tugevate traditsioonide ja ajalooga organisatsioonidelt. Soovime haakuda maailmaga meie ümber, et edendada professionaalset muusikat, tagada Eesti kultuuri jätkusuutlikkus ning uuenemisvõime.

Tutvu meie tegemistega ka sotsiaalmeedias:
www.instagram.com/tartuesimenemuusikakool
www.youtube.com/@tartuimuusikakool2119

Viimati muudetud 06.12.2023