Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Aita valida järgmine ERMi osalussaali näitus!

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

Hetkel osalussaalis eksponeeritava näituse "Meie kodune nõiaköök" vaade. Foto: Arp Karm

27. august 2021 / Eesti Rahva Muuseumi üleskutse oma näituse ideede esitamiseks on lõppenud. Ideed on kokku kogutud, ootavad tutvumist ja hääletamist.

Näituseideede konkursile "Oma näitus 2021" saabus 8 tööd. ERMi näituste juht Kristjan Raba tõdeb, et ideid on küll vähem kui tavaliselt, kuid need on huvitavad ja on mille vahel valida. Raba: "Eriliselt hea meel on selle üle, et nii keerulistel aegadel on inimestel ikkagi ootamatuid ideid ja põnevaid rakursse oma argielu tegevustes. Nii mõneski idees on tugev sõnum maailmale või siis on tunda vahvat ühistegemise kirge. Samas antud konkursiga ongi kõige olulisem isetegemise võimalus."

Eesti Rahva Muuseum pakub näituse jaoks pinda püsinäituse "Kohtumised" sees eraldi ruumis,  vajalikke tehnilisi vahendeid, kogemusi ja turundusabi.

Konkursile "Oma näitus 2021" saabunud ideede hulgast saab igaüks oma lemmiku valida ja rääkida kaasa selles, milline näitus avatakse 2022. aasta jooksul ERMi osalussaalis.

Saabunud ideedega saab tutvuda ja oma lemmiku valida muuseumi kodulehel. Hääletada saab 26. septembrini 2021. Võitja kuulutab muuseum välja oktoobrikuus.

Eesti Rahva Muuseumi osalussaal on mõeldud näitusteks, mida kavandavad ja teevad inimesed meie enda keskelt: nii huvitavate hobidega inimesed kui ka organisatsioonid või kodanikuühendused, kes igapäevaselt muuseumitöö või näituste kureerimisega ei tegele. Hetkel on osalussaalis näha eelmisel aastal kõige suurema häältesaagi kogunud idee põhjal koostatud näitus "Meie kodune nõiaköök".

Vaata ideid ja hääleta.

www.erm.ee

 

Viimati muudetud 27.08.2021