Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
16°

Algab täiskasvanud õppija nädal

9. oktoober / 11.–18. oktoobrini toimub traditsiooniks saanud täiskasvanud õppija nädal (TÕN), mille raames korraldatakse üle Eesti arvukalt täiskasvanuharidust populariseerivaid ning õppimisvõimalusi tutvustavaid üritusi.

 

Ühtlasi tunnustatakse elukestvas õppes osalemist, inimeste õppimisalaseid saavutusi ja omavalitsustes toimunud õpitegusid.

 

Käesoleval aastal algab TÕN 11. oktoobril üleriigilise õpitunniga, mil täiskasvanud õpivad tööl, kodus või kogukonnas erinevaid oskusi. Õpitunnis osalejad registreeruvad  ANDRASe kodulehel ja nad kuvatakse interaktiivsel Eesti kaardil, mis võimaldab vaadata, missuguseid uusi teadmisi ja oskusi millises Eestimaa paigas täiskasvanud omandavad. Osalejate vahel loositakse välja erinevaid auhindu!

 

Täiskasvanud õppija nädala (TÕN) raames saab osaleda mitmesugustes loengutes, õpitubades, näitustel, avatud uste päevadel, koolitustel, ekskursioonidel ja mujal. Enamus õpitegevusi on sel ajal tasuta või väga mõõduka tasu eest.

 

Traditsiooniliselt toimub TÕNi ajal ka tublide täiskasvanud õppijate ja elukestvat õpet edendavate õpitegude tunnustamine,  mis Tartumaal  toimub maakondlikul haridustöötajate tunnustamisüritusel 9. oktoobril.

 

Tartumaa aasta õppija 2019 tiitli pälvivad kolm tublit õppijat:

  1. Kersti Novikov, tema esindas Tartumaad ka vabariiklikul aasta õppija valimisel

  2. Janek Riives

  3. Helena Vaikre

Kersti ütleb ise enda kohta: „Aastaid tagasi jäi minu koolitee katki, kuid sel suvel sai see teekond lõpetatud.️ Õpetajad leidsid, et tegin seda lausa nii edukalt, et peaks minu teekonda teistegagi jagama ning lisaks lõputunnistusele ka vahva tiitli lisaks saama. Õppimine on juba praeguseks mu elu palju muutnud, olen ametit vahetanud ja tööalaselt edasi arenenud. Kindlasti plaanin ka edaspidi õppida, et ellu viia oma salajane unistus olla kunagi ise õpetaja. Minu õppimine on olnud eeskujuks ka mu 13-aastasele pojale.“

 

Tartumaa aasta õpitegudena tunnustatakse:

  1. Tiina Leoski poolt läbiviidud tasuta koolitused 100+ inimesele „Kuidas sõlmida targalt töösuhe?" Eesti 100 raames koostöös Eesti Töötukassaga
  2. Õhina õpitoa tegevus Tartu vallas Kõrvekülas
  3. Kogukonnapäeva korraldamine Pala koolis.

Lisaks esitati nominentideks ka:

·         Vanausuliste kultuuri säilitamine Peipsiääre vallas

·         Tartu linna koolijuhtide kunstiline õpiring

·         Tartu Rahvaülikooli digitaalne kodu

·         Heategevuslik Unistuste Kaisude õmblemine Kambja vallas

·         Täiskasvanute keraamikaõpe Elvas.

 

Täiskasvanud õppija nädalat ja nädala jooksul aset leidvaid tegevusi koordineerib ETKA Andras koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

 

TÕNi ajal toimuvad õpisündmused on kalendris: https://www.andras.ee/et/event-calendar

 

Lisainfo:
Ena Drenkhan
Tartumaa täiskasvanuhariduse koordinaator
Tartu Rahvaülikooli projektijuht
Tel 5348 6443, epost ena@rahvaylikool.ee

Viimati muudetud 09.10.2019