Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Algas kandideerimine sTARTUp Pitching iduettevõtete konkursile

sTARTUp Day pressiteade

sTARTUp Day võitjate autasustamine Foto: Kiur Kaasik

13. oktoober 2023 / Kuni 17. detsembrini saavad iduettevõtted kandideerida sTARTUp Day ärifestivali raames toimuvale sTARTUp Pitching 2024 konkursile. Parimate meeskondade vahel läheb jagamisele üle 300 000 euro väärtuses auhindu ja investeeringuid. 

Konkursile oodatakse osalema varajase faasi iduettevõtteid Eestist ja teistest riikidest, kel on toimiv toode või teenus, tugev meeskond ning kes on valmis investeeringuid kaasama. Parimad 40 meeskonda saavad oma ettevõtet tutvustada jaanuari lõpus Tartus toimuval sTARTUp Day ärifestivalil.

Eesti Äriinglite Võrgustik EstBAN paneb ühele meeskonnale välja kuni 200 000 eurose sündikeeritud investeeringu. “Juba mitmendat aastat teeme seda olukorras, kus tuleviku osas valitseb omajagu teadmatust,” kommenteerib EstBANi tegevjuht Anu Oks. “Kuid kogemus  on näidanud, et partnerlus Eesti idusektori tippüritustega on tõhus viis toetada uute  tehnoloogiaettevõtete kasvu ja näidata idusektori ühtsust. Jääme innovatsiooni otsinguil tähelepanelikult lootusrikkaks ja loodame leida nii silmavaistvaid meeskondi kui läbimurdelisi lahendusi, millel on suur potentsiaal tulevikku ümber kujundada,” lisab ta.

Lisaks paneb kuni 100 000 eurose sündikaatinvesteeringu välja .Contriber Ventures. “Meie eesmärgiks on toetada iduettevõtete juhte, kes tunnevad huvi enesearengu ja oma tõelise mina leidmise vastu – see tähendab, et neil on valmidus keskenduda oma käitumise muutmisele, et saada paremaks juhiks ning olla ise selleks muutuseks, mida nad ootavad teistelt ja maailmalt. Nii on üks osa meie investeeringust rahaline ja teine osa on liitumine aastase enesearengu- ja mentorlusprogrammiga .Contriber School," ütles .Contriber Venturesi investor ja juhtivpartner Aleksander Tõnnisson. 

Auhinnafondis on veel 10 000 eurone rahaline preemia Swedbankilt ja teised auhinnad konkursi toetajatelt.

sTARTUp Pitching konkurss toimub kaheksandat korda. 2023. aastal osales konkursil üle 330 iduettevõtte tervest maailmast; konkursi üks võitjatest, põllumajandusidu Paul-Tech teatas äsja 1,4 miljoni euro kaasamisest. Varasemalt on võistluselt hoogu saanud mitmed tänaseks nimekad ettevõtted, nagu Fractory, Stebby, VSight, LightCode Photonics jt. 

Konkursil osalemiseks tuleb täita avaldus hiljemalt 17. detsembril 2023, täpsema info leiab festivali kodulehelt.

sTARTUp Day on Tartus 24.-26. jaanuaril 2024 toimuv ärifestival, mille kaaskorraldajateks on Tartu linn, Tartu Ülikool, Tartu Teaduspark, Contriber, Tartu Biotehnoloogia Park, Tartu Ärinõuandla, Tartu Loomemajanduskeskus ja Swedbank.

Estonian Business Angels Network (EstBAN) on varajase faasi investoreid ehk äriingleid ühendav organisatsioon Eestis. EstBANi sündikaatide kaudu on seni investeeritud ligi 3,6 miljonit eurot iduettevõtetesse, nagu VSight, Jeff App, Fractory, TranslateWise, ATOM Mobility, Adact, Nanordica Medical jt. 

Contriber Ventures investeerib iduettevõtetesse, mille juhid usuvad, et läbi enesearengu kasvab ka ettevõte. Nende portfelli kuuluvad ettevõtted nagu Jobilla, Click & Grow, Interactio, MX Labs jt.

 

Lisainfo:

Hanna Liis Remmelg

sTARTUp Day Pitching projektijuht

+372 5621 1627

[email protected]

 

Viimati muudetud 13.10.2023