Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
12°

Arnold Matteuse skvääri ideekonkursi võitis TajuRuum OÜ

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

võidutöö tutvustus Foto: Kerttu Olesk

6. juuni / Täna tunnustati Tartu raekoja saalis Tähtvere linnaossa kavandatava Arnold Matteuse skvääri ideekonkursil osalejaid ja avalikustati võitjad.

Konkursi parimaks tunnistati TajuRuum OÜ töö märgusõnaga „Kooskõla“.

Võidutöö autorid on Kerli Irbo, Terje Ong ja Anne Rudanovski. Teise koha vääriliseks hinnati töö märgusõnaga „Tubane maastik“ (Punktiir OÜ: Eve Komp, Grete Veskiväli) ja kolmandale kohale tuli „Dialoog“  (Franchi+Associati OÜ: Gianfranco  Franchi, Jaana Ahlberg, Rea Sepping, Anna Wilczynška).
4.-5 kohta jagasid „Jaanimardikas“ (Positiivne pinnavorm OÜ: Lidia Zarudnaya)  ja „Matteuse nurk“ (AB Artes Terrae OÜ: Sulev Nurme, Karl Hansson).

"Mul on väga hea meel võidutöö üle, kuna loodud lahenduse näol on tegemist tõelise arhitektuurile pühendatud tervikuga. Tänasel ümbrike avamisel selgus, et töö taga on lisaks maastikuarhitektidele skulptor Anne Rudanovski, kes on suurepärase ruumilise ja geomeetrilise mõtlemisega. Autorite esitatud võidutöö tutvustus oli kinnituseks, et võistlusega leitud partneritega saab linnaruum juurde ühe väärika tüki avalikku ruumi,"rääkis linnaarhitekt Tõnis Arjus.

Võistlusele esitati kokku kaheksa tööd ja žürii jäi tulemusega väga rahule, sest tööd olid mitmepalgelised ning pakkusid välja väga erinevaid lähenemisnurki. Võistlustööde paremusjärjestus leiti konsensuslikult. Ideekonkursi parimad said linnalt preemiad: 1. koht 4000 eurot; 2. koht 3000 eurot; 3. koht 2000 eurot ja 4.-5. koht 1500 eurot.

Tänavu detsembris tähistatakse legendaarse Tartu linnaarhitekti Arnold Matteuse 120. sünniaastapäeva. Selle tähistamiseks ning tema loomingu väärtustamiseks otsustati tema mälestus linnaruumis jäädvustada ning märtsis kuulutati välja Arnold Matteuse skvääri projekteerimise ideekonkurss.

Võistlusala asub Näituse tänava ja Taara puiestee ristmikul haarates endasse nii Taara puiestee alguse koos sealse haljasala ja teedega kui ka tänavaäärse parkimisplatsi. Võistluse võidutööst oodati terviklikku maastikuarhitektuurset lahendust, väärikat ruumilahendust, mida pühendada kunagisele linnaarhitektile ja tema panusele.

Esialgse kava kohaselt on plaanis töödega alustada 2018. aastal.

Võistlustöödega saab tutvuda siin: www.tartu.ee/matteuse-skvaari-arhitektuurivoistlus

Lisainfo: arhitektuuri ja ehituse osakonna juhataja Tõnis Arjus, tel 736 1254, 5304 6148.

kooskola3.jpg

kooskola4.jpg

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 06.06.2017