Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Autojuhid ja nende kooliealised lapsed saavad järgmisel nädalal linnaliinibussides tasuta sõita

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Buss Foto: Ketlin Lääts

17. september 2021 / Euroopa liikuvusnädala ja autovaba päeva puhul võimaldatakse järgmisel nädalal autojuhtidel ja nendega koos sõitvatel koolilastel Tartu linnaliinibussides tasuta sõita. 

Tartu linnavalitsus pakub liikuvusnädalal tasuta sõitu linnaliinibussides juba viiendat aastat järjest. Erinevalt varasematest aastatest laiendatakse sel aastal Tartus tasuta sõidu õigust koos autojuhiga sõitvatele kooliealistele lastele, et ajendada ühistransporti kasutama rohkem ka neid autojuhte, kes ei sõida isiklikus autos üksinda. Tasuta sõidu õigust saab autojuht tõendada kehtiva juhiloaga, autojuhiga koos sõitvad koolilapsed õpilaspiletiga.

"Euroopa liikuvusnädala peamine eesmärk on suurendada teadlikkust ning kutsuda inimesi keskkonnasõbralikke liikumisviise eelistama. Tartu on kompaktne linn, kus vahemaad on lühikesed ning seetõttu on siin head eeldused jalgsi, jalgrattaga ning ühistranspordiga ringi liikumiseks. Kutsun kõiki tavapäraselt autoga sõitjaid liikuvusnädala raames muid liikumisviise avastama, sest kui pole isiklikke kogemusi, siis ei saa ka teadlikke valikuid teha," ütles abilinnapea Raimond Tamm.

Lisaks sõidab Tartu Linnamuuseumi ja Eesti Rahva Muuseumi vahel isebuss, mis on kõigile huvilistele samuti tasuta. Isebuss sõidab oktoobri lõpuni koostöös ettevõtetega Auve Tech ja Modern Mobility.

Tartus tähistatakse Euroopa liikuvusnädalat 20.-26. septembrini ning selle fookuses on liikuvuse turvalisus ja tervislikkus. Inimesi kutsutakse üles keskkonnasäästlikumalt käituma ja tervist väärtustama ning autoga sõitmise asemel kasutama ühistransporti, jalg- ja tõukeratast või liikuma jala.

Viimati muudetud 17.09.2021