Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Autovabaduse puiesteele sõidavad iseliikuvad bussid

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Auve Tech iseliikuv buss Foto: Mati Leet

9. juuli 2021 / Kuu aega toimuva Autovabaduse puiestee ümbruses sõidavad ettevõtte Auve Tech iseliikuvad bussid. Kõik huvilised saavad iseliikuva masinaga tutvuda juba täna õhtul, kui toimub Autovabaduse puiestee avaüritus.

Autovabaduse puiestee alani hakkab Laia tänava poolt sõitma kaks elektrilist iseliikuvat bussi. Bussid sõidavad kuus tundi päevas ning läbivad peatust iga kümne minuti tagant. Täpne marsruut ja peatused veel selguvad. 
 
Auve Techi iseliikuva bussiga saab juba täna tutvuda Autovabaduse puiestee avaüritusel kell 18.00 - 20.00. Lisaks esitletakse kesklinna pargis maailma esimest ja seni ainsat vesinikul töötavat isebussi. Järgmisel nädalal sõidavad iseliikuvad bussid südalinnas loetud päevadel ning nädala lõpus Eesti Rahva Muuseumi lähistel Rally Estonia 2021 üritusel. 19. juulist kuni 8. augustini on iseliikuvad bussid regulaarselt Autovabaduse puiestee ümbruses. 
 
Kodumaine tehnoloogiaettevõte Auve Tech tegeleb autonoomsete süsteemide ja isejuhtivate sõidukite arendusega. Auve Techi eesmärgiks on toimivate ühistranspordi lahenduste täiustamisega vähendada erasõidukite osakaalu, vabastada seeläbi linnaruum massiivsetest parklatest ja muuta transpordilahendused nutikamaks ja jätkusuutlikumaks. Elektrilised isesõitvad bussid on varustatud LiDAR-ite, GPS-i ja mitmete kaameratega, et tagada kõikidel ajahetkedel 360-kraadine nähtavus ja kiire reageerimine ümbritsevale keskkonnale. 
 
Autovabaduse puiestee on külastajatele avatud 9. juulist kuni 8. augustini. Sel aastal on kuu aega kestva ürituse fookuseks keskkond ning alal kasutatakse pandinõusid, tarbitakse taastuvenergiat, pudelivee asemel pakutakse tasuta joogivett, sorteeritakse jäätmeid ja mõõdetakse sündmuse mõju.

Autovabaduse puiesteed korraldavad Tartu Linnavalitsus, Tiigi Seltsimaja ja SA Tartu 2024 koos paljude heade koostööpartneritega. Iseliikuvate busside kohta saab jooksvat infot Autovabaduse puiestee kodulehelt: www.tartu.ee/autovabadus.

Viimati muudetud 09.07.2021