Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-3°

Descartes’i kool kutsub lasteaialapsi kooli uudistama

Descartes’i kooli pressiteade

6. märts / Sel õppeaastal toimub Descartes’i koolis projekt “Sõber kutsub kooli uudistama”. Projektis osalevad TDK 3. ja 4. klasside õpilased ning koolieelikud Lotte, Poku, Krõlli ja Pääsupesa lasteaedadest.

Toimuvad erinevad tegevused, kus koos tegutsevad lasteaia- ja koolilapsed. Lasteaialapsed saavad rohkem teada koolis toimuvast ning koolilapsed omandavad oskusi väiksemate abistamisel ja õpetamisel. Projekti juhib klassiõpetaja Küllike Kütimets. Esimene kokkusaamine toimus juba novembris, selleks korraks olid koolilapsed ettevalmistanud ettekande „Mis on kool?“ ja etenduse “Kaotsi läinud nukuke”. Nagu liikuma kutsuvale koolile kohane, oli vaatamise-kuulamise vahel ka liikumispaus.

Projekti jooksul külastavad lasteaialapsed kooli veel kahel korral. Jaanuaris-veebruaris osalesid erinevates töötubades (keraamika, puutöö, kokandus)  ning mängida koolilaste juhendamisel lugemis- ja arvutamismänge.  Alates 8. märtsist 12. aprillini toimuvad projekti lõpuüritused, kus kuus lasteaiarühma saavad koos koolilastega koolimajas orienteeruda ning lõpetuseks mängida. Loodame, et peale seda projekti saavad koolieelikud julgemalt kooliteed alustada.

Descartes’i kool teeb koostööd ka Triinu ja Taavi ning Sipsiku lasteaedadega. Juba mitmendat aastat on nimetatud lasteaedade lastel olnud võimalus osaleda prantsuse keele ringis, mida juhendavad prantsuse keele õpetaja Lilia Miilaste ja kooli vilistlane Birgid Täht. Rõõmsas õhkkonnas õpitakse prantsuse keelseid laule ja laulumänge. Nende laste prantsuse keelset laulu saab kuulata 21. märtsil kooli lahtiste uste päeval.

Täiendav info:
Küllike Kütimets
kyllike@tdk.ee
53465703

Viimati muudetud 06.03.2019