Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Eakate kõnniring viib sel reedel metsa seenele

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu eakad jalutavad Emajõe kaldal Foto: Andero Uusberg

27. september 2023 / Tartu päevane kõnniringiseltskond sõidab sel reedel metsa seenele ning ootab kõiki eakaid liituma.

Kõnniringi väljasõit viib jalutajad ning seenehuvilised Valgemetsa radadele. Matkajuhtideks on personaaltreener Egert Erm ja seenefännist tervisespetsialist Riin Seidla, kes tutvustab huvilistele erinevaid seeni. Külalistena lisavad retkele vürtsi etnoloog Hildegard Reimann, kes räägib meile vahepaladeks seentest kultuuriloolises võtmes ja baleriin Helen Värno, kes teeb meiega kunstilise kompositsiooni ühispildi jaoks.

Rong väljub 29.09 Tartu rongijaamast kell 10.09 Piusa suunal. Egert ootab kõiki matkalisi rongi ees perroonil kuni 10:05-ni väljaspool rongi. Pärast seda seisab Egert rongi sees ukse juures. Rongi uks avaneb uksel asuva nupu vajutamisel. Palume kõigil arvestada sellega, et rong väljub piinliku täpsusega – seega tasub tulla rongijaama varem kohale, et õige perroon rahulikult üles otsida. Rongilt väljutakse Valgemetsa peatuses, kust edasi kulgeb tee juba jalgsi. Tagasi Tartusse tullakse samast peatusest (Valgemetsa) kell 15:36 väljuva rongiga. Tartusse jõuab kõnniring tagasi kell 16.11.

Retk on tasuta aga osaleda saavad ainult eelregistreerunud osalejad. Registreerumiseks tuleb kirjutada või helistada Egert Ermile (tel. 5194 2648) hiljemalt neljapäeval kella 13-ks. Registreerumisel on vaja nime ja telefoninumbrit.

Metsas viibitakse kokku 5 tundi ja palume sellele vastavalt ka riietuda ja valmistuda. Selle aja sisse jääb ka piknik, mille eest hoolitseb korraldusmeeskond. Pikniku käigus saab ka juba seeni puhastada ning miks mitte tutvustada oma lemmikuid.

Mida kaasa võtta?

  1. Ilmastikule sobivad riided, millega saab ka kännu otsas istuda ning igaks juhuks ka vihmakindel pealisriietus. Matkal ei ole meil võimalik igal pool vihma eest varju saada.
  2. Veepudel
  3. Enda jaoks vajalikud ravimid ja hügieenitooted. Peame korralikult puhastama oma käsi enne söömist!
  4. Seenekorv ja -nuga
  5. Rõõmus tuju 
  6. Vajadusel oma eelistatud võileib vms.

NB! Hetkel on metsades rohkelt põdrakärbseid. Võimalusel võib kaasa võtta mütsivõrgu.

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 27.09.2023