Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Enne kütmist tuleb veenduda, et suitsuandur on töökorras

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Ahiküttega majad Supilinnas Foto: Virgo Siil

27. oktoober 2020 / Tuleõnnetus võib võtta inimeselt elu ja põhjustab korvamatut kahju. Tartumaal oli 2019. aastal 70 eluhoonetulekahju, neis hukkus 10 inimest. Tänavu on tuli viinud üle Eesti 25 inimese elu, neist 3 Tartumaal. Seda kurba statistikat aitab ära hoida korralikult paigaldatud ja töökorras suitsuandur. 

Päästeamet palub kõigil kontrollida enda ja lähedaste suitsuanduri töökorras olekut ja vajadusel asendada patarei või paigaldada uus suitsuandur. „Praeguseks hetkeks võivad paljud andurid olla juba vananenud ja ei tööta enam korrektselt ning on häirete tõttu laest alla võetud," selgitas Päästeameti Lõuna päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Arvi Uustalu. 

Suitsuandurit tuleks kontrollida üks kord kuus, vajutades testimisnupp umbes viieks sekundiks alla, mille peale andur peab andma häiresignaali.

Suitsuanduri tööiga on normaaltingimustes umbes 10 aastat. Andur peaks olema igas magamistoas, kuid ka elutoas ning koridoris. Suitsuandur tuleb paigaldada lakke vähemalt 10 cm kaugusele seinast, et see saaks reageerida põlemisjääkidele nende tõusmisel üles ja anda võimalikult varajase hoiatuse. Seadet ei tohiks panna duširuumi, ventilatsioonikanalite vahetusse lähedusse ega kööki, kuna seal tekkivad aurud ja gaasid võivad andurisse sattudes valehäireid põhjustada. 

Tuleohutusalast lisainfot saab küsida päästeala infotelefonil 1524 või päästeameti üldmeililt [email protected]. Oma kodu tuleohutust saab testida veebilehel https://kodutuleohutuks.ee/.

Lisainfo: Päästeameti Lõuna päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Arvi Uustalu; 733 7325; 522 6361.

Viimati muudetud 27.10.2020