Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°

ERM ootab vabariigi aastapäeval näitusetuuridele ja uute trükistega tutvuma

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

ERM talvel. Foto: Arp Karm (ERM)

18. veebruar / Sel pühapäeval, 24. veebruaril algusega kl 11 toimuvad vabariigi aastapäeva puhul Eesti Rahva Muuseumis näitusetuurid.

Raamatukogus esitletakse eesti kultuuriloo püsinäituse „Kohtumised“ äsja ilmunud kataloogi.

ERM ootab pidupäeval kõiki huvilisi tasuta giidi- ja kuraatorituuridele kolmel näitusel: kl 11 90ndatest jutustaval näitusel „Ise tehtud Eesti“, kl 12.30 eesti püsinäitusel „Kohtumised“ ning kl 14 jaanuari lõpus avatud Eesti toolidisaini ajaloost jutustaval näitusel „Toolilugu“. Lapsed saavad kl 12.30 osaleda ekskursioonil „Jüri ja Mari muuseumimatk“ eesti püsinäitusel.

Tuuridel osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida ERMi kodulehel ning soetada muuseumikassast näituse- või kogu maja pilet. Täpsem info ja registreerimine: www.erm.ee/et/events/24-02-tuurid.

Kl 12 esitleb ERMi teadur-kuraator ning eesti püsinäituse juhtkuraator Kristel Rattus uut püsinäituse kataloogi „Kohtumised“. Kataloog toob lugejani ülevaate enamikust 2016. aastal avatud näitusel eksponeeritud esemetest ja nendega seotud lugudest. „Kohtumised“ keskendub Eesti elanike argielule nii tänapäeval kui ka kauges minevikus. Näitusel on esitatud peamiselt nn tavaliste, ühiskonnas vähetuntud inimeste esemed ja lood.

Lisaks kõneleb Johannes Pääsukese fotopärandit uue pilguga mõtestatavast raamatust „Johannes Pääsuke. Inimesed ja rõivad läbi kaamerasilma“ üks koostajatekst, Ellen Värv (ERM). Mõlemaid raamatuid saab pühapäeval muuseumipoest soetada soodushinnaga. Lisainfo: www.erm.ee/et/events/kohtumised-esitlus.

Kl 14 annab muuseumi silla-alal (A-sissepääs) noorte puhkpilliorkester Livonia tasuta kontserdi „Igaühel oma pill“.

24. veebruaril on muuseum avatud kl 10–18.

Viimati muudetud 18.02.2019