Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Heategevuslik Lumepallitrall toob Tartu Raekoja platsile lume ja toetab väikese Mattiase ravivisiiti Inglismaale

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi pressiteade

30. november 2019 / Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond ühendas Jõululinn Tartuga jõud ja ootab kõiki osa võtma heategevuslikust Lumepallitrallist, mis algab 15. detsembril kell 13.00 Tartu Raekoja platsil.

Kogu Lumepallitralli piletitulu läheb väikese Tartumaa poisi Mattiase ravivisiidiga kaasnevate kulude katteks.

Jõululinn Tartu eestvedaja Maris Peebo sõnul tekkis Lumepallitralli korraldamise mõte, tehes kokkuvõtteid suvel algul Vanemuise mäel toimunud Pallitrallist. “See idee sündis ühel koosolekul koos Lastefondi vabatahtlikega, kui võtsime Tartu linna päeval toimunud Pallitralli kokku ja panime järgmise aasta sündmuse kuupäeva paika. Jõululinna korraldades tekkis lumega möllamise idee ning nii sai suvisest heategevuslikust Pallitrallist talvine Lumepallitrall. Tartu Raekoja platsi Valgusküla tervitab enda juures alati kõiki toredaid, lahedaid ja heategevuslikke sündmusi ja nii sobib Lumepallitrall programmi väga hästi täiendama.”

Lastefondi tegevjuhil Kadri Orul on on äärmiselt hea meel, et Lastefondil on Tartu linna näol koostööpartner, kellega koos välja mõelda ja korraldada vahvaid heategevuslikke ettevõtmisi. “Väike Tartumaa poiss Mattias on koos oma perega viibinud Inglismaal ravil juba alates käesoleva aasta suvest ning kuna lapsel polnud esialgu kinnitatud diagnoosi, on pere pidanud pikemaks ajaks Inglismaale jääma. Eesti Haigekassa tasub lapse ravi, uuringute, protseduuride ja haiglas viibimise eest, kuid ravivisiiidiga kaasnevad perel ka suured transpordi- ja majutuskulud, mida fond heategijate toel aitab katta. Kui toetusleping lõpeb ning pere peab jääma välismaale kauemaks, kui prognoositud, teeb Lastefondi nõukogu uue otsuse lepingu pikendamise kohta.”

Mattias on kaasasündinud immuunpuudulikkusega väike poiss. Eesti arstid tegid Mattiasele uuringuid, kuid ei saanud teada, millise immuunpuudulikkuse vormiga tegu on. Ilma täpse diagnoosita ei saanud aga planeerida edasist ravi. Seepärast tuli Mattiasel minna Inglismaale Newcastle’sse uuringutele. Sealsetel arstidel õnnestus Mattiasele täpne diagnoos leida, geneetiline ADA ensüümipuudulikkus, ning otsustati talle teha luuüdi siirdamine, mis aitab Mattiase tervenemisele kaasa. Siirdamine toimub uue aasta jaanuari algul.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond toetab Mattiase ravivisiidiga kaasnevaid kulusid 3500 euro ulatuses. Tartu vald toetas Mattiase ravivisiiti 5000 euroga. Hetkel pole aga teada, kauaks Mattias peab Inglismaale jääma.

Lumepalle Mattiase toetuseks saab soetada Piletilevist ning sündmus kestab umbes 1,5-2h. Lõplik toimumisaeg sõltub osalejate arvust. Külma ilma korral on võimalik lõplikke tulemusi Valgusküla majakestes oodata. Ürituse toimumispäeval saab lumepalle soetada ka kohapealt. Lumepallitrall toimub igal juhul, ka siis, kui lund maha pole tulnud. Sel juhul toovad korraldajad lumepallide jaoks lume Raekoja platsi kohale.

Lumepallitralli reeglid iseenesest on lihtsad. Igaüks saab endale ühe pileti eest teha Raekoja platsil olevast lumest kolm võistluspalli. Need tuleb visata läbi eri suuruses rõngaste, mille eest saab erineva arvu punkte. Neli suurima punktiskoori viskajat pääsevad finaali, kus võisteldakse uuesti esikolme kohtadele ja esikolmikut premeeritakse auhindadega.

Kui Lumepallitrallist pole võimalik osa võtta, saab Mattiase ravivisiiti toetada, helistades Lastefondi heategevuslikele annetusnumbritele:
helistades 900 5025, annetad 5€
helistades 900 5100, annetad 10€
helistades 900 5500, annetad 50€.

Sündmus Piletilevis

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suurimaid lastehaigla juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone Eestis. Alates 2000. aastast on Lastefond annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või –hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid üle Eesti. 19 tegutsemisaasta jooksul oleme heade annetajate abil kogunud laste ravitingimuste parandamiseks üle viie miljoni euro. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata, hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile [email protected].

Rohkem infot:
Kadri Org
SA TÜK Lastefondi tegevjuht
+372 5648 9584
[email protected]

Pressiteate koostas:
Triin Rannamaa
SA TÜK Lastefondi kommunikatsioonispetsialist
[email protected]

Viimati muudetud 30.11.2019