Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Jaapanlased musitseerivad koos Tartu Raatuse Kooli õpilastega taaskasutusmaterjalidest pillidel

Tartu Raatuse kooli pressiteade

1. aprill 2024 / 1.-3. aprillini toimuvad Tartu Raatuse Koolis õpitoad, mida viivad läbi kolm noort, kuid kõrgetasemelist ja juba tunnustatud muusikut Jaapanist. Õpitubades valmistatakse koos 46 õpilasega taaskasutusmaterjalidest muusikainstrumendid ning õpitakse nendega musitseerima.

Tulemit esitatakse koolis toimuval minikontserdil ning 3. aprillil kell 16:00 toimuval kunstinäituse avamisel Tartus, Küüni ja Poe tänava nurgal, kus sellest saavad osa kõik huvilised.

“Otsisime näituse avamiseks esinejat. Selle käigus selgus, et Tartusse saabuvate Jaapani muusikute idee on sarnaselt meie kunstiprojektile samuti otseselt taaskasutusega seotud ning läbirääkimised töötubadeks ja esinemiseks võisid alata,” ütles Raatuse kooli arendusjuht Rene Leiner.

Noori juhendavad Shiori Sakurai, Natsuki Sakamoto ja Shingo Takase, kes moodustavad muusikaliste töötubade läbiviimisele keskendunud koosluse Otomic ning saabuvad Eestisse SA Tartu 2024 ja EU-Japan Fest toel.

“Meie soov on julgustada õpilaste loovust, keskkonnateadlikkust ja muusikaga tegelemist. Töötoas osalemiseks ei ole vaja mitte mingisugust eelnevat muusikalist tausta või oskusi,” rääkis jaapanlaste tiimi liige, juba kolmeaastaselt klassikalise klaveri õpinguid alustanud Shiori Sakurai. Käesoleval eluetapil keskendub ta peamiselt varajasele muusikaõpetusele ning viib läbi osaluskontserte ja muusikaga seotud töötubasid.

Kolmepäevase töötubade sessiooni käigus tutvutakse Raatuse kooli õpilastele Jaapani kultuuri, üheskoos meisterdatakse taaskasutusmaterjalidest pillid ja harjutatakse neil erinevat muusikat mängima.

Jaapani muusika töötoad on seotud Raatuse kooli poolt juhitud kunstiprojektiga, mille raames valmib Tartu ja Tartumaa kooliõpilaste näitus "Tartlaste portreed taaskasutusmaterjalidest", mis kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.

Viimati muudetud 01.04.2024