Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Järgmisel nädalal toimub Autovabaduse puiesteel taskuhäälingu „Rukkirääk“ avalik salvestus 

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia pressiteade

Arutelu Foto: Evelin Lumi

20. juuli 2022 / Taskuhäälingu „Rukkirääk“ suvine avalik salvestus toimub Autovabaduse puiestee laval 30. juulil. 

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia taskuhäälingu „Rukkirääk“ saadetes käsitletakse erinevaid loodusteemasid. Saatekülalisteks on nii asutusesisesed kui ka -välised eksperdid, kes muljetavad loodusest, töökogemustest, seikadest ning Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia tegemistest. 

Taskuhäälingu esimene avalik salvestus toimub Autovabaduse puiesteel laupäeval, 30. juulil kell 14. Suvisel pärastlõunal muljetame loodusmuuseumi juubeliaasta Loodusfestivalil toimunud sündmustest, sealhulgas viiendast loodusvaatluste maratonist, toome esile mõtteid, mis erinevates töötubades kõlama jäid. 

Loodusfestival toimus sel aastal juba kaheksandat korda – festival kutsub väärtustama linnalooduse kui elukeskkonna mitmekesisust, märkama loodust linnas ning edendama jätkusuutlikke tarbimis- ja käitumisharjumisi. Sel korral keskendusime meid ümbritsevatele justkui märkamatutele naabritele, kes elavad inimese loodud keskkonnas: parkides, aedades, rõdudel, ka toas. Külalistel avanes võimalus kuue päeva jooksul osa võtta üle 40 erinevast sündmusest ja töötoast, mis toimusid üle Eesti. Peamiselt keskenduti elurikkuse tundmaõppimisele meid ümbritsevas keskkonnas ja uuriti, kuidas kaasnaabreid hoida ja väärtustada. Lisaks põnevatele sündmustele sai külastada näitusi, osa võtta orienteerumisest, viktoriinist ning populaarsest rohevahetusest. 

Taskuhäälingu „Rukkirääk“ avalikul pooletunnisel salvestusel jagavad oma muljeid Loodusfestivalist, linnujämmist ja loodusvaatluste maratonist Loodusfestivali projektijuht Kaarin Hein, Loodusfestivali kommunikatsioonispetsialist Sven Paulus ja ürituste koordinaator Carlotta Põdra. 

Loodusfestivali korraldavad Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös partneritega. Loodusfestival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi, kus kannab nime Ellujäämise Kunstide Linnaloodusfestival „Loodus loob“. Loodusfestivali toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus. 

Korraldaja võib teha sündmusel pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks. 

Lisateave: 
Tartu Ülikooli loodusmuuseum 
tel 737 6076 
[email protected]  
www.natmuseum.ut.ee 

Viimati muudetud 20.07.2022