Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kirjanduslinn soovitab: Gunter Pauli „Sinine majandus 3.0“

Kirjanduslinn Tartu lugemissoovitus

Anne Luik Foto: Mana Kaasik

1. oktoober 2020 / Kirjanduslinn Tartu oktoobri lugemissoovitus on Gunter Pauli „Sinine majandus 3.0“ (Lilleoru Kirjastus, 2018, tõlkija Vahur Lokk). Oma soovituse annab mahepõllunduse eestkõneleja emeriitprofessor Anne Luik.

Anne Luik ütleb oma valiku selgituseks nii: „Inimene vajab nii loodust kui majandust. Loodust annab hoida ökosüsteemide talitlusi järgivate nutikate majandamisviisidega, parandades samal ajal kohalike inimeste heaolu. Selliseid maailma eri paigus juba toimivaid majandussüsteeme kirjeldatakse Pauli raamatus mõtlemapanevalt ning innustavalt.“

Anne Luik tsiteerib Paulit, keda on nimetatud ka kestliku ettevõtluse Steve Jobsiks: „Sinine majandus tähendab ökosüsteemide saavutuste kohaldamist majandussüsteemides, kasutades kogukondade tarkust. Sinise majanduse juurutamine tagab tõepoolest, et inimsüsteemid, õigupoolest kõik elussüsteemid, suudavad saavutada stabiilsuse ja julgeoleku, mis kaitseb ja hoiab nende evolutsioonilist ja uuenevat teed.”

Kirjanduslinna soovitused on ajendatud Tartu kuulumisest UNESCO rahvusvaheliste kirjanduslinnade võrgustikku. Teiste soovitustega saab tutvuda siin, suuremat inspiratsiooni saab Tartu linnaraamatukogu lugemissoovituste blogist.

Järgmisena jagab oma lugemiselamust Tartu linnakirjanik 2020 Carolina Pihelgas.

Lisainfo: Kristel Kalda, kultuuriosakonna kultuuriteenistuse juhataja, tel 528 8746.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 01.10.2020