Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kirjanduslinn soovitab: Urmas Klaas ja "Minu nimi on Marytė"

Kirjanduslinn Tartu lugemissoovitus

linnapea Urmas Klaas Foto: Kiur Kaasik

1. detsember 2019 / Kirjanduslinn Tartu jagab oma teist, detsembrikuu lugemissoovitust, milleks on lugejate poolt Leedu aasta raamatuks valitud "Minu nimi on Marytė".

Raamatu autor on Alvydas Šlepikas ja teose on eesti keelde tõlkinud Tiina Kattel. Raamatut soovitab lugeda Tartu linnapea Urmas Klaas.

Linnapea põhjendab oma valikut nii: "Alvydas Šlepikas jutustab loo hundilastest - saksa orbudest, kes sõjajärgses külmas maailmas oma Ida-Preisimaa (nüüdne Kaliningradi oblast) kodudest välja aetuna püüavad ellu jääda. Paljudel see paraku ei õnnestunud. Ka Eesti rahvas on ajaloo jooksul palju kannatanud, kuid meil on põhjust olla väga tänulik, et meil on oma vaba ja kodune riik. Just advent ja jõulud on aeg, mil tasub sellele mõelda, väärtustada inimlikku lähedust ja kodusoojust. Hoiame üksteist ja ärme raiskame oma Eestit."

Raamatu andis 2015. aastal välja Toledo Kirjastus.

Kirjanduslinna soovitused on ajendatud Tartu kuulumisest UNESCO rahvusvaheliste kirjanduslinnade hulka, millega on võetud sihiks pöörata linnas suuremat tähelepanu raamatute ja kirjasõnaga seonduvale.

Teiste kirjanduslinna soovitustega saab tutvuda siin, suuremat inspiratsiooni saab Tartu linnaraamatukogu lugemissoovituste blogist.
 
Järgmisena, 1. jaanuaril jagab oma lugemiselamust noor särav muusik ja luuletaja Kaisa Kuslapuu.

Lisainfo:
Kristel Kalda
Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakond
Tel 528 8746

Viimati muudetud 01.12.2019