Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kirjanduslinn soovitab: Valdur Mikita ja „Usalda ennast“

Kirjanduslinn Tartu lugemissoovitus

Valdur Mikita Foto: Mana Kaasik

31. märts 2020 / Kirjanduslinn Tartu jagab aprillikuu lugemissoovitust, milleks on Uku Masingu ja Toomas Pauli kirjavahetus „Usalda ennast“. Raamatut soovitab kirjanik ja semiootik Valdur Mikita.

Valdur Mikita põhjendab oma valikut nii: „Muidugi ei jõua keegi tänapäeval sellist raamatut tervenisti läbi lugeda. See on väga aeglane raamat, palju hullem veel kui Fred Jüssi “Olemise ilu”. Aga selle viimase tänukõne eesti suurele müstikule võiks siiski läbi lugeda. “Usalda ennast” on läbi kahe aastakümne kestnud kirjavahetus, milles avaneb ilus, valus ja sügav sissevaade inimese hingeellu, kes küsib endalt seda kõige olulisemat küsimust: kuidas otsida ja leida lepitust maise elu ja kõrgemate jõudude vahel?“
 
Lisaks annab Valdur Mikita soovituse jalutuskäiguks: „Kui on põhjust Peetri kiriku kanti sattuda, siis võib viivuks mõelda ka Toomas Paulile ja Uku Masingule, kes tol ammusel kevadpäeval seal viimast korda kokku said.“ Uku Masingu ärasaatmine toimus 30. aprillil 1985 Tartus Peetri kirikus, kus matusetalituse viis läbi kirikuõpetaja Toomas Paul.

Raamat „Usalda ennast“ ilmus 2015. aastal Ilmamaa kirjastuses.

Maikuu raamatusoovitajaks on filmimees Joosep Matjus.
 
Kirjanduslinna soovitused on ajendatud Tartu kuulumisest UNESCO rahvusvaheliste kirjanduslinnade hulka, millega on võetud sihiks pöörata linnas suuremat tähelepanu raamatute ja kirjasõnaga seonduvale. Teiste soovitustega saab tutvuda siin, suuremat inspiratsiooni saab Tartu linnaraamatukogu lugemissoovituste blogist.

Lisainfo: Kristel Kalda, kultuuriosakonna kultuuriteenistuse juhataja, tel 528 8746.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 02.04.2020