Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kolmapäeval avatakse kandideerimine koduaedade elurikkuse toetusele

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kaunis ja elurikas aed Supilinnas Foto: Erge Jõgela

13. mai 2024 / Tartu linnavalitsus toetab koduaedade loodussõbralikumat arendamist, pakkudes elurikkust tõstvate tegevuste eest kuni 1000 eurot toetust.

Tartu ROHEringi abil antava toetuse eesmärk on muuta koduaiad liigirikkamaks ja tõsta tartlaste teadmisi loodushoidliku aiapidamise kohta. Tartu rohealadest moodustavad pargid ja avalikud haljasalad aga vaid väikese osa. Seetõttu on tõhusa rohevõrgustiku loomiseks ja hoidmiseks väga oluline pakkuda kohalikele liikidele kohta ka oma koduhoovides.

Toetusele saavad kandideerida eraisikud ja korteriühistud, kes soovivad oma hoovis kasvatada rohkem kohalikke taimeliike ning luua paremad tingimused putukate, liblikate, kahepaiksete ning teiste meie keskkonna jaoks vajalike liikide eluks ning liikumiseks. Taotluse esitaja peab olema kinnistu omanikvõi korterühistu juhatuse liige ja hoov peab asuma Kvissentali, Raadi-Kruusamäe, Jaamamõisa, Ülejõe, Annelinna, Karlova, Ropka tööstuse, Ropka, Variku, Tammelinna, Maarjamõisa, Veeriku, Vaksali, Kesklinna, Supilinna või Tähtvere linnaosas.

Kohustuslikuks tingimuseks on veesilma loomine, kuna just sellistest paikadest on muidu eriilmelises linnaruumis kõige rohkem puudus. Veesilm võib olla üsna väike ja laugete kallastega. Lisaks veesilma loomisele on kohustuslik veel vähemalt kolm erinevat tegevust, mida saab ise valida. Lisaks rahalisele toele saavad aiapidajad kasutada ka tasuta nõustamise teenust Tartu ülikooli ökoloogide ja aianduskonsultandi poolt. Tähelepanu pööratakse seejuures nii keskkonna vajadustele kui silmailule. Toetusest rahastatavate tegevustega saab tutvuda siin.

Taotlusvoor avatakse 15.mail kell 10.00 ja taotlusi menetletakse laekumise järjekorras - see tähendab, et toetuse saavad esimest 15 registreerunut, kelle pakutud lahendused sobivad kirjeldatud tingimustega. Kui selgub, et mõni neist ei ole siiski toetuskõlbulik, tehakse pakkumine järjekorras järgmisele taotlejale. Taotlusvoor kestab 21. maini (kaasa arvatud). Toetus makstakse välja pärast lubatud muutuste tegemist.

Elurikka aia taotlusi saab esitada läbi linnaportaali (vajab sisse logimist) ja taotlusvormiga on võimalik tutvuda alates 13. maist. Vormiga saab tutvuda siin.

Nippe ja soovituse oma kodua elurikkamaks muutmiseks leiab aga Tartu linna kodulehelt: www.tartu.ee/roheaed

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 16.05.2024